Rajd leśny Nowej Anglii

Rajd leśny Nowej Anglii

Jeśli kochasz wyścigi rajdowe, możesz chcieć sprawdzić New England Forest Rally. Ten rajdowy event odbywa się co roku w New Hampshire i Maine. Impreza, pierwotnie znana jako Maine Forest Rally, odbyła się po raz pierwszy w 1991 roku. Dziś jest uważany za jeden z głównych rajdów w kraju. Znany jest z konkurencyjnych imprez samochodowych, w tym pierwszego na świecie rajdu w pojeździe elektrycznym. W New England Forest Rally bierze udział ponad 150 zawodników i jest to obowiązkowy punkt programu dla każdego fana rajdów.

Najlepszy zespół rajdowy

Rajd New England Forest Rally w Maine to szybki, brutalny wyścig po szutrze i ziemi. To wydarzenie nie jest dla osób o słabym sercu, ale kierowcy są otwarci na publiczność, stojąc obok swoich samochodów podczas 30-minutowych przerw serwisowych i podpisując autografy. W mistrzostwach krajowych w 1993 roku zespół z Ogunquit ściągnął na leśny rajd wielu fanów. Dziś zawodnicy tacy jak Ken Block i Travis Pastrana przyciągają fanów z całego kraju, zwłaszcza po dołączeniu do Rally America w 2006 roku.

Best Rally Team w Maine, prowadzony przez Eda Besta, ma ciekawą historię i plany na przyszłość. Jest to zespół, który powstał z inicjatywy lokalnej, a jego członkowie są bardzo zgrani. Zespół ma nadzieję wprowadzić więcej osób do sportu rajdowego. Założyciel zespołu, Ed Best, był fanem rajdów od dziecka i wraz z żoną, Becky, zbudowali samochód rajdowy, aby dzielić się swoją pasją.

ARA New England Forest Rally

Subaru wraca na etapy tego lata podczas szóstej rundy mistrzostw American Rally Association, ARA New England Forest. Obecnie Travis Pastrana zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji tytułu kierowcy ARA. Tymczasem Brandon Semenuk zajmuje drugą pozycję. Obaj kierowcy Subaru mocno naciskają na zdobycie tytułu kierowcy. Najpierw jednak w ARA New England Forest Rally czekają ich trudne, skaliste odcinki.

Impreza odbędzie się 15-16 lipca 2022 roku w Newry, Maine. Impreza odbędzie się w strefie czasowej Eastern Daylight, co będzie wielką zmianą w stosunku do ostatnich lat. Impreza odbędzie się w ciągu trzech dni lipca, z zachodem słońca o godzinie 2024 EDT 16 lipca. Harmonogram jest dostępny tutaj. Widzowie są zachęcani do zakupu Oficjalnego Przewodnika dla Widzów, aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu i zespołach.

Maygen McCarty

Od 1994 roku Maygen McCarty jest związana z rajdami. Zaczęła pomagać swoim rodzicom na takich imprezach jak Maine Forest Rally pracując przy pomiarze czasu, punktacji i obsłudze medycznej. Zimą 2001 roku zadzwonił do niej John Cassidy, który zaproponował jej stanowisko drugiego kierowcy. Od tego czasu stała się jedną z najpopularniejszych kobiet-kierowców rajdowych w kraju. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jej niesamowitej podróży.

Travis Pastrana

Amerykański zawodnik sportów motorowych Travis Pastrana zdobył sławę dzięki dominacji w rajdach. 24-latek jest czterokrotnym mistrzem Rally America i zawodnikiem w niepełnym wymiarze godzin w Gander RV & Outdoors Truck Series. Startuje również w serii Monster Jam i Rally America. Wystąpił również w teledyskach, w tym w „Spaceship” zespołu Puddle of Mudd.

Po zdobyciu mistrzostwa ARA w 2017 roku, Pastrana odniósł kolejne zwycięstwo w Rally Europe w Belgii. Jednak w sobotę duet stracił 40 sekund na rzecz chmury pyłu i Fordy zostały wyeliminowane. Po tym wydarzeniu Pastrana i Durant byli tylko dziesięć sekund za Higginsem. Ale po otrzymaniu dziesięciominutowej kary za zły czas odprawy, udało im się zyskać grunt i zgarnąć etapowe zwycięstwo.

Nate Duplessis

Poza udaną karierą w branży sportów motorowych, Nate Duplessis uczy rajdów samochodowych w New Hampshire. Chociaż woli prowadzić sam, często współkieruje samochodami swoich uczniów. Nalega, aby współkierowca był dobrym uczniem i miał dobre umiejętności matematyczne, czytania i pisania. Wyścigi rajdowe nie są dla każdego, ale to zabawny sport, który może być satysfakcjonującym doświadczeniem.

Pomimo ostrej rywalizacji zespół jest zgraną rodziną, a członkowie grupy wspierają się wzajemnie. Rodzina Duplessis od lat wspiera ten sport i jest niezwykle dumna z osiągnięć swojego kierowcy. Mają nawet nowe dziecko, a Chris pomaga rodzinie w finansach. Kolega Nate’a z zespołu, Chris Duplessis, pochodzący z Maine, planuje wziąć udział w nadchodzącym New England Forest Rally w Bethel, ME w dniach 16-17 lipca.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *