Wyścigi rajdowe w Oregonie

Wyścigi rajdowe w Oregonie

Jeśli szukasz ostatecznego wyzwania jazdy, nie szukaj dalej niż wyścigi rajdowe w Oregonie. Oregon Rally Association promuje różne wydarzenia w całym stanie. Od pełnych rajdów etapowych po wydarzenia przyjazne początkującym, możesz wziąć udział w rajdzie swoim samochodem. Rajdy etapowe to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z tym sportem. Będziesz musiał przejechać przez bramki i użyć dobrych umiejętności jazdy, aby pokonać wymagające etapy.

Rally America

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o rajdach samochodowych, trafiłeś we właściwe miejsce. Oregon Rally Group została założona w 1995 roku przez entuzjastów rajdów w tym stanie. W tym czasie grupa wyprodukowała wielu mistrzów. Do czołowych zawodników należy David Higgins, który wygrał dziewięć imprez. Inni zawodnicy to Travis Pastrana, Ken Block i Brandon Semenuk. Wszyscy ci kierowcy są miejscowi, więc jest to okazja do obejrzenia ich na żywo.

Regionalna grupa rajdowa Oregonu, Oregon Rally Group, promuje imprezy rajdowe od ponad dwóch dekad. Seria obejmuje ultraprecyzyjne rajdy drogowe, brudne RallyCross i w pełni zaangażowane zawody Stage Rally. Każdy rajd trwa od kilku godzin do ponad trzech dni. Będziesz mógł śledzić pełnoprawne mistrzostwa lub cieszyć się widownią i lokalnymi wydarzeniami.

NASA

Dla osób zainteresowanych wyścigami rajdowymi NASA oferuje program High Performance Driver Education (HPDE), w ramach którego uczestnicy otrzymują certyfikowane instrukcje i testują swoje umiejętności jazdy. Program ten cieszy się powodzeniem od ponad 15 lat i obecnie ma ponad 14 000 uczestników z całego świata. Rozpoczęcie udziału w wyścigach rajdowych NASA jest łatwe. Organizacja posiada artykuły informacyjne, a także Rally University, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o tym sporcie. Na stronie NASA znajdują się również informacje dla tych, którzy chcą zostać profesjonalnymi kierowcami rajdowymi.

Kierowca rajdowy to nie tylko dobry kierowca, ale także musi być chętny do współpracy. Program Rally Sport jest częścią ciągłych starań NASA o rozszerzenie gry w rajdy w Stanach Zjednoczonych. Programy Rally-X i Rally Sprint oferują smak prawdziwych rajdów etapowych, a Narodowe Mistrzostwa NASA to świetny sposób na zaangażowanie się. Te wydarzenia obejmują niektóre z najbardziej znanych etapów i dróg w kraju.

United States Auto Club

Zespoły z całego świata rywalizują w rajdach United States Auto Club na całym północno-zachodnim Pacyfiku. Zespoły z USA, Kanady i Europy rywalizują ze sobą w tym wydarzeniu, co może być świetnym sposobem na poznanie unikalnych krajobrazów tego stanu. Samochody rajdowe mogą kosztować nawet 200 000 dolarów każdy, a kierowcy walczą o punkty na koniec rajdu. Fani mogą sprawdzić samochody i spotkać kierowców przed rozpoczęciem wyścigu. Kristen Tabor jeździ samochodami rajdowymi od 18 lat i jest podekscytowana powrotem do East County. Będzie się ścigać ze swoim bratem i ojcem.

Oregon Trail Rally rozpoczyna się w piątek wieczorem na Portland International Raceway i trwa przez trzy dni. Impreza przenosi etapowe wyścigi rajdowe do miejskiej scenerii, w tym na historyczny podjazd Maryhill Loops Road, który jest jednym z jedynych znaczących asfaltowych torów wyścigowych w całym sezonie. Etapy rajdu są długie, szybkie i zawierają trudne ekspozycje. Podczas gdy wyścigi są intensywne, widzowie mogą podziwiać piękną scenerię Mt. Hood, obserwując kierowców i ich pojazdy.

Performance Rally

Jeśli jesteś fanem sportów motorowych, prawdopodobnie słyszałeś o Performance Rally Racing Oregon. Impreza odbywa się w pięknym stanie Oregon. Malowniczy Columbia Gorge stanowi wspaniałe tło dla wyścigu. Oregon Trail Rally oferuje wiele malowniczych tras, w tym dwa dni w malowniczym Columbia River Gorge. Etapy w sobotę i niedzielę obejmują na przemian drogi szutrowe i asfaltowe, w tym historyczną drogę Maryhill Loops. Wyścig kończy się ceremonią zamknięcia podium w Dufur w stanie Oregon.

W Oregonie możesz wziąć udział w pełnych rozmachu rajdach etapowych, ultraprecyzyjnych rajdach drogowych, lub też w brudnej zabawie z RallyCross. Imprezy Performance Rally Racing Oregon odbywają się przez cały rok w wielu miejscach w całym stanie. Wpisowe do RallyCross jest niższe niż do innych form rajdów wyczynowych, a większość wymaganego sprzętu jest mniejsza niż w przypadku innych imprez.

Alfa-Romeo GTV6

Alfa-Romeo GTV6 była legendarnym samochodem rajdowym z lat 80. Model z 1982 roku został sprzedany przez Ron Tonkin Alfa Romeo z Portland w Oregonie australijskiemu kierowcy motorowemu Austenowi Angellowi. W 1983 i 1984 roku wygrał on Rajdowe Mistrzostwa Świata Grupy A. Obecnie GTV6 jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych samochodów rajdowych na rynku.

Alfa-Romeo GTV6 z 1984 roku jest wykończona w kolorze czarnym nad czarnym. Jej 2,5-litrowy silnik V6 Busso współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Iacoangeli ścigał się Alfami od 1971 do 1990 roku i prowadził tę GTV6 zdobywając liczne drugie miejsca. Jego rozległa renowacja obejmuje niestandardowe przednie i tylne zderzaki, obniżone zawieszenie, wzmocnione fotele z zagłówkami z siatki oraz wtryskiwacze paliwa.

David Higgins

Subaru Motorsports USA powraca do wyścigów rajdowych w Oregon Trail Rally. David Higgins wygrał ten rajd swoim Subaru WRX STI, a Travis Pastrana zajął drugie miejsce. Higgins ma nadzieję kontynuować swoje zwycięskie drogi w sezonie 2019. Śledź jego wyczyny i więcej w jego nadchodzącej autobiografii. Poniżej spojrzenie na jego ostatnie osiągnięcia. Rajd Oregon Trail będzie transmitowany na NBC Sports Network 1 czerwca o godzinie 18:00 EDT.

Zgodnie z oczekiwaniami, kierowca Subaru David Higgins chce obronić swój tytuł mistrzowski. Jego koledzy z zespołu z niecierpliwością czekają na pojedynek o ostatnie zwycięstwo w tym roku. Higgins wygrał pierwsze cztery etapy piątkowego rajdu, ale kolizja z pniakiem drzewa na etapie 5 spowodowała uszkodzenie lewego przedniego zawieszenia samochodu. Solberg następnie odziedziczył prowadzenie na nocnych etapach i zbudował przewagę ponad minuty nad swoim najbliższym rywalem.

Josh Gierman

W swoim debiutanckim sezonie w rajdach samochodowych w USA, Josh Gierman będzie jeździł Subaru Impreza z 2000 roku. Przez lata majstrował przy swoim samochodzie i teraz jest to mocniejsza maszyna niż kiedykolwiek prowadził. Początkowo była to bazowa Impreza 2.5RS, ale od tego czasu zmodernizował ją do wersji STI z 2005 roku z silnikiem 3.0H6 i amortyzatorami Rally. Ma również amortyzatory Bilstein, które zapewniają dodatkową wytrzymałość. Gierman zainteresował się wyścigami rajdowymi po zagraniu w gry wideo.

Steven Redd

Grupa Oregon Rally została założona w 1995 roku przez lokalnych entuzjastów rajdów. Od tego czasu grupa ta zrodziła wielu mistrzów, w tym Travisa Pastranę i Brandona Semenuka. Steven Redd i Josh Gierman chcą być kolejnymi wielkimi nazwiskami, które zdobędą mistrzostwo w swoich klasach. Ale co sprawia, że ta grupa jest tak wyjątkowa? Oto kilka faktów, których mogłeś nie znać o tej organizacji.

Toyota Co-drivers

Eric Frentress z Hooptie X będzie rywalizował w klasie L2WD, jadąc Toyotą Yaris z 2006 roku z nawigatorem Chuckiem Brazerem. Inni zawodnicy to Matt Tabor i Kris Saada. Rajd Oregon odbędzie się na 122 etapach i rozpocznie się o 8 rano w Downtown Shelton. Pierwsze samochody wyruszą na trasy około 9:50. W wyścigu weźmie udział ponad 40 samochodów rywalizujących w różnych klasach.

Współkierowca rajdowy jest integralną częścią zespołu, pomagając kierowcy w nawigacji po etapach za pomocą notatnika z segregatorem. Podczas imprezy będzie przekazywał kierowcy instrukcje przez interkom, zapisując znaczniki dróg i wyjaśniając długość drogi oraz zmiany nawierzchni. Oprócz udzielania wskazówek, współkierowca działa również jako źródło motywacji, zachęcając kierowcę i upewniając się, że wszystko jest zrobione dobrze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *