Harmonogram wyścigów w Rajdzie Dakar 2022

Wyposażenie do rajdów i zawodów

W kalendarzu wyścigów rajdowych na rok 2022 zaplanowano kilka imprez. New England Forest Rally, Susquehannock Trail Performance Rally i Oregon Trail Rally to tylko kilka wydarzeń, które pojawią się w harmonogramie. Jednak być może zastanawiasz się nad harmonogramem Rajdu Dakar 2022. Ten artykuł szczegółowo omówi każde wydarzenie i dostarczy kilku przydatnych informacji. Oto spojrzenie na harmonogram dla każdego z głównych rajdów.

New England Forest Rally

New England Forest Rally to dwudniowa impreza rajdowa odbywająca się w zachodnim Maine i New Hampshire. Impreza przyciąga ponad 60 zespołów, w tym kierowców i współkierowców, i jest uważana za wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonego kierowcy rajdowego. Trasa jest wymagająca, ale satysfakcjonująca i zawiera skoki, które stanowią wyzwanie dla kierowców przy dużej prędkości. Lokalni mieszkańcy są obecni, a fani imprezy mogą podziwiać scenerię i spotkać swoich ulubionych zawodników.

Impreza jest najstarszym i najbardziej znanym rajdem w kalendarzu American Rally Association. W ostatniej edycji doszło do walki łeb w łeb między Semenukiem a Blockiem. Ten pierwszy wygrał trzy z pięciu etapów i miał 21-sekundową przewagę przed drugim dniem. Drugi dzień został przełożony, a Semenuk zdecydował się objąć prowadzenie w luźnej, górnej warstwie etapu. Block gonił go, zajmując drugie miejsce.

Susquehannock Trail Performance Rally

Kolejne rajdy Susquehannock Trail Performance Rally odbędą się w Pensylwanii i Nowym Jorku. Pierwotnie zaplanowany jako wydarzenie krajowe w 2022 roku, Susquehannock Trail Performance Rally został zdegradowany w zeszłym roku z powodu problemów z pozwoleniem. W zeszłym tygodniu urzędnicy państwowi spotkali się z organizatorami rajdu, aby określić status wydarzenia. Susquehannock Trail Performance Rally zazwyczaj przyciąga tysiące widzów, którzy zatrzymują się w hotelach w okolicy i jedzą w lokalnych restauracjach. Robią też zakupy w centrum Wellsboro, PA.

Trasa etapowa Susquehannock Trail Performance Rals będzie bardziej wymagająca niż kiedykolwiek. Rajd rozpocznie się w sobotę, 18 lipca o 19:00 ET i zakończy o 2:30 ET w niedzielę, 19 lipca. Trasa składać się będzie z dwóch długich etapów, każdy o średnim dystansie 12 mil. Kurs został zaprojektowany z myślą o widzach, z największym skokiem w kalendarzu ARA na wysokości 125 stóp. Po etapie Waste Management Stage, rajd skieruje się do głębokiego lasu na etap Mine Hole Stage. Ponieważ impreza jest bardziej techniczna niż kiedykolwiek, zawodnicy zmierzą się z otoczeniem, jak również ze sobą nawzajem.

Oregon Trail Rally

Czwarta runda American Rally Association National Championship odbędzie się w Portland w stanie Oregon, rozpoczynając się 22 kwietnia. Impreza jest prawdziwym wyzwaniem zarówno dla zespołów rajdowych jak i zawodników, z dużymi prędkościami, stromymi zboczami i przeprawami przez głęboką wodę. Zawodnicy nagradzani są niesamowitymi widokami na Mt. Hood i okolicę. Aby uzyskać więcej informacji na temat harmonogramu wyścigów Oregon Trail Rally 2022, czytaj dalej!

Obejmujący trzy odrębne regiony, Oregon Trail Rally będzie wyposażony w najnowszą technologię w pojazdach rajdowych. W piątek wyścig rozpoczyna się w Portland International Raceway, a następnie podróżuje na wschód wzdłuż stromych gór i wąskich, krętych dróg w Goldendale w stanie Waszyngton. Oregon Trail Rally jest sponsorowany przez Wilsonville Subaru i odbędzie się w ciągu trzech wymagających dni na północnym zachodzie Pacyfiku. Oprócz międzynarodowego toru wyścigowego w Portland, wydarzenie będzie obejmować sobotnie wyścigi w Goldendale, Waszyngtonie i Dufur, Oregon.

Rajd Dakar 2022

44. edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 2 stycznia 2022 roku, a trasa wyścigu będzie miała swój początek w Arabii Saudyjskiej i zakończy się w Rijadzie. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale NBC Sports oraz na wielu platformach internetowych. Wydarzenie znane jest z tego, że wywołuje przypływ adrenaliny u zawodników i widzów. Aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, sprawdź harmonogram Rajdu Dakar 2022.

Rajd Dakar jest jednym z najbardziej znanych i emocjonujących wydarzeń na świecie. 44. edycja odbędzie się w dniach 2-14 stycznia 2022 roku. Tegoroczna edycja będzie najdroższym z dotychczasowych rajdów, a harmonogram zostanie opublikowany na początku przyszłego miesiąca. Harmonogram został sfinalizowany przez Amaury Sport Organization. Pierwszy etap odbędzie się w Ha’il 2 stycznia i będzie składał się z sześciu etapów w ciągu kolejnych sześciu dni, kończąc się 14 stycznia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *