Wyścigi samochodowe 19 czerwca 2019

Wyścigi samochodowe 19 czerwca 2019

The ’49 Indianapolis 500 to legendarny wyścig, który ukształtował miliony istnień. Odbył się na terenie obecnego międzynarodowego lotniska Douglas, a przebieg wyścigu był inspiracją dla wielomiliardowego sportu, jakim jest dzisiaj. W tym artykule omówimy, co wydarzy się w każdym roku od tego historycznego wyścigu. Oto kilka przewidywań dotyczących wyścigu:

1949

W 1949 roku narodziła się Strickly Stock Series. Wśród kierowców były Lincolny, Buicki, Hudsony, Oldsmobile, Kaisery, Cadillaki i wiele innych. Byli to marzyciele, przemytnicy, weterani wojenni i miłośnicy adrenaliny. Wśród nich były również kobiety. Wyścig z udziałem tych samochodów i ich kierowców nazwano „Indy 500”.

2019

19 czerwca to dzień, w którym odbywają się wyścigi NASCAR. Ostatni Indianapolis 500 odbył się w dniach 13-14 czerwca 2009 roku. W 2019 roku wyścig wraca na 19 czerwca. Wszystkie wyścigi rozpoczną się o godzinie 15:00 czasu lokalnego, czyli 13:00 CEST. Impreza ma dużą oglądalność telewizyjną. Wyścigi są transmitowane przez USA Network i FS1.

2022

Jeśli chcesz oglądać Formułę 1 na żywo w telewizji w 2022 roku, Grand Prix Kanady rozpocznie się 19 czerwca o 20:00. Eurosport będzie transmitował to wydarzenie na żywo. Możesz również uzyskać najnowsze wiadomości, słuchać komentarzy ekspertów i oglądać bezpłatne powtórki akcji. Eurosport jest twój jeden punkt dla wszystkich sportów i wydarzeń w Internecie. Możesz oglądać na żywo to, co najlepsze w Formule 1 i wielu innych popularnych sportach.

2023

Formuła 1 ma zorganizować swój pierwszy wyścig w USA w sobotni wieczór w listopadzie. To posunięcie ma miejsce po tym, jak w ostatnich latach sport był zmuszony przekładać to wydarzenie z powodu konfliktu z sezonem futbolu amerykańskiego. Nevada Convention and Visitors Authority planuje zorganizować wyścig na torze ulicznym w pobliżu Las Vegas. Wydarzenie będzie transmitowane w nocy w Europie i Stanach Zjednoczonych. W celu ogłoszenia decyzji odbyła się konferencja prasowa. O przeprowadzce mówili urzędnicy państwowi, w tym gubernator Steve Sisolak, Michael Rapino i Steve Hill.

2024

Wcześniej przewidywano, że nowy bolid Formuły 1 Forda zostanie zaprezentowany w 2020 roku. Do tej decyzji dołączona była jednak „duża gwiazdka”. W tym roku wygląda na to, że tak się nie stanie, a samochód zostanie wprowadzony w 2024 roku. Według dyrektora Motorsport Australia ds. sportów motorowych i operacji handlowych, Michaela Smitha, wprowadzenie nowego samochodu daje pewność branży. Nowe samochody Forda Formuły 1 będą produkowane lokalnie przez producentów sportów motorowych.

2025

Jeśli z niecierpliwością czekasz na wyścigi samochodowe 19 czerwca 2025 roku, warto wiedzieć, czego można się spodziewać po zawodach. Wielki Wyścig z 1908 roku był wydarzeniem trwającym sześć miesięcy, obejmującym 22 000 mil i przecinającym trzy kontynenty. W 2025 roku trzeba będzie pokonać dwadzieścia cztery godziny dookoła świata drogą powietrzną, morską i lądową, a także użyć sonaru i czujników echolokacyjnych do nawigacji po trasie. Zespół wyścigowy Hondy dąży do tego, aby wyścig był niesamowitym przeżyciem i aby ich technologia była gotowa do tego czasu.

2026

Peugeot Sport planuje wejście do Formuły 1 w najbliższych latach i może to zrobić od sezonu 2026. Obecny cykl dla jednostek napędowych zakończy się w 2025 roku, ale nowe przepisy pozwolą na stosowanie tańszych i prostszych silników. Kilku producentów wyraziło zainteresowanie platformą nowych regulacji. Zespół Peugeot może być pierwszym, który wprowadzi te zmiany. Niezależnie od planów na przyszłość, Peugeot jest dobrze przygotowany do wejścia do Formuły 1. Mają też dobrą pozycję, aby zdobyć cenną wiedzę w tym procesie.

2027

Bolid R.S. 2027 firmy Renault jest oszałamiający i natychmiast rozpoznawalny jako maszyna Formuły 1. Jest lekki i ma napęd na wszystkie koła, dzięki czemu jest znacznie bardziej wydajny niż dzisiejsze maszyny. Posiada również zespół silnika/generatora o mocy 250kW, a także małe turbodoładowane V6 produkujące 670 KM. Fani mogą podziwiać imponujące osiągi samochodu na wiele sposobów, w tym obserwować je z boku.

2028

Formuła 1 powróci do swojego normalnego formatu 19 czerwca, ale czy nowi kierowcy będą się różnić? Pozostaje pytanie, czy wyścig w 2028 roku będzie pierwszym bez samochodu bezpieczeństwa. Przyszłość jest bardzo niepewna dla tego sportu, ale zespół wygląda na silny. Formuła 1 jest coraz bardziej konkurencyjnym sportem, ale nie oznacza to, że wyścigi samochodowe ustaną. Wyniki kierowców będą zależały od tego, jak dobrze utrzymają trakcję.

2029

Przewiduje się, że Indianapolis 500 odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 19 czerwca 2029 roku. Wyścig po raz pierwszy odbył się w dniach 26-27 maja 1923 roku i od tego czasu odbywa się corocznie, z kilkoma wyjątkami. W 1958 roku wyścig został przeniesiony na lipiec, natomiast w 1968 roku data została zmieniona na wrzesień z powodu ogólnokrajowych niepokojów politycznych. W 2020 roku wyścig został przeniesiony na 19-20 września z powodu epidemii COVID-19, a w 2021 roku data została przeniesiona na 21-22 sierpnia. Wyścig był przekładany lub odwoływany dziesięć razy, m.in. z powodu II wojny światowej i epidemii COVID-19.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *