Nowy rok, nowe wyścigi samochodowe

Różnica między rajdem a rallycrossem

Nowy rok przynosi zupełnie nowy harmonogram wyścigów samochodowych. Sezon rozpocznie się w niedzielę 27 lutego w St. Petersburgu, a zakończy 11 września na torze Laguna Seca. W sezonie odbędą się trzy główne wyścigi, w tym Indy 500 oraz Grand Prix GMR, które odbędzie się na Miami International Autodrome. W sezonie pojawi się także przeniesienie wyścigu Texas Motor Speedway na marzec i utrata Grand Prix Detroit na Belle Isle.

Indy 500

W nadchodzącym Indy 500 w walce o tytuł Rookie of the Year weźmie udział siedmiu debiutantów. David Malukas, który wygrał wyścig w zeszłym roku, jest jednym z faworytów do zwycięstwa w tym roku. Jednak po piątkowej kraksie nie wiadomo, kto wygra wyścig. Dwaj inni pretendenci to Michael Johnson i Romain Grosjean. Każdy z nich ma potencjał boom-or-bust.

Wyścig odbędzie się w weekend Memorial Day. Podczas ceremonii honorującej weteranów i aktywnych członków wojska zostanie odśpiewana „America the Beautiful”. Odbędą się również dwa przeloty Air Force Thunderbirds. Fani zobaczą również amerykańskie flagi przymocowane do samochodów i ikonicznej Pagody. Podczas ceremonii przed wyścigiem, gwardia narodowa Indiany zagra „Taps”. Przed wyścigiem tłum zamilknie i będzie wiwatował, gdy ostatnia nuta rozbrzmi po torze Speedway.

Kierowcy powiedzieli, że jazda na trzecim lub czwartym miejscu w grupie to rozsądne miejsce do wyprzedzania. Nie spodziewają się jednak zbyt wielu przejść. W 2022 roku średnia liczba przejść będzie mniejsza niż dwa na okrążenie. Oczekuje się, że średnia liczba przejazdów będzie niższa niż w ostatnich dwóch latach. Jeśli tak się stanie, Indy 500 pozostanie jednym z najbardziej konkurencyjnych wydarzeń sportów motorowych na świecie.

Indy 500 w 2022 roku odbędzie się w niedzielę 29 maja na Indianapolis Motor Speedway. Wyścig będzie transmitowany na żywo przez NBC i rozpocznie się o godz. 11:00 ET. Zieloną flagę zaplanowano na 12:45 ET. Tradycyjnie wyścig poprzedza Indy 500 Festival, czyli trwające miesiąc święto w Indianapolis. Indy 500 odbywa się zazwyczaj w weekend Memorial Day.

Grand Prix GMR

Grand Prix GMR 2022 było piątą rundą serii IndyCar. Odbyła się 14 maja 2022 roku w Speedway w stanie Indiana. Jako miejsce wyścigu wykorzystano Indianapolis Motor Speedway. Wyścig obejmował łącznie 168 okrążeń na dystansie 2,100 mil. Grand Prix GMR 2022 było czwartym wydarzeniem IndyCar, które odbyło się na torze Speedway.

Grand Prix GMR odbywa się dwa tygodnie przed Indianapolis 500. W roku 2020 wyścig został przeniesiony na weekend Brickyard 400. W 2016 roku wygrał go Simon Pagenaud, ścigający się dla Team Penske. W 2021 roku Grand Prix GMR powróciło na swoje pierwotne miejsce, a po flagę w szachownicę sięgnął Rinus Veekay. Oprócz wyścigu, w 2022 roku na Indianapolis Motor Speedway odbędzie się kilka innych wyścigów.

Tor Indianapolis Motor Speedway jest miejscem rozgrywania Grand Prix 2022 GMR. Był on wykorzystywany do rozgrywania imprez Formuły 1 w latach 2000-2007. Organizuje dwa wyścigi road course rocznie, GMR Grand Prix na początku maja i Gallagher Grand Prix latem. Indianapolis Motor Speedway był domem dla 106. wyścigu Indianapolis 500. Znajduje się on w Speedway w stanie Indiana. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Grand Prix GMR 2022, możesz zarejestrować się za darmo tutaj.

The NTT INDYCAR SERIES będzie rywalizować na torze drogowym IMS o Grand Prix GMR w 2022 roku. Został on wygrany przez Rinusa VeeKaya w 2021 roku i jest uważany za wydarzenie przyjazne rodzinie. Oprócz oglądania wyścigu NTT INDYCAR SERIES, Grand Prix GMR jest również idealnym sposobem na wprowadzenie całej rodziny do Indy 500. Bilety dla dorosłych są dostępne przy wejściu, natomiast dzieci poniżej 15 roku życia są bezpłatne. W rozmowie z Tonym Katzem, prezesem Indianapolis Motor Speedway, Doug Boles omówił Indy 500 i to, co się z nim wiąże.

Miami International Autodrome

Obecnie Miami International Autodrome jest specjalnie zbudowanym, tymczasowym torem w Miami Gardens na Florydzie. Tor ma długość 3,363 mili i zawiera 19 zakrętów. Kierowcy mogą spodziewać się prędkości maksymalnej 139 mph. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę internetową. Jest kilka powodów, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Ale najważniejszym z nich jest jego lokalizacja. W przeciwieństwie do wielu innych tymczasowych torów, Miami International Autodrome znajduje się w samym sercu Miami.

Pierwszy wyścig samochodowy w Miami odbędzie się 8 maja 2022 roku na Miami International Autodrome. Będzie to pierwsze wydarzenie F1, które odbędzie się w Miami i dołączy do Grand Prix Austin jako drugie wydarzenie w USA. Chociaż tor jest tymczasowy, jest projektowany tak, aby stworzyć wrażenie, że jest to stały obiekt. Tor będzie miał 19 zakrętów i trzy proste, a także będzie miał potencjał dla trzech stref DRS.

Tor będzie oferował kierowcom wyścigi z dużą prędkością, co nie jest idealne dla kierowców, którzy nie są przyzwyczajeni do jazdy w takich warunkach. Tor Grand Prix Miami posiada sekcje o dużej prędkości i dwie super długie proste. Będzie również kilka długich wolnych zakrętów, które mogą stanowić wyzwanie dla kierowcy. Tor będzie również trudny do ustawienia, więc kierowcy będą zmuszeni do zachowania szczególnej ostrożności. Oprócz tego, że tor w Miami jest wymagający, zawiera również serię szybkich zakrętów, które dają kierowcom duże szanse na wyprzedzenie.

Oczekuje się, że Grand Prix Miami przyciągnie ogromne tłumy i będzie jednym z głównych wydarzeń w Formule 1. Wyścig był głównym przyciąganiem, z fanami w przeszłości, w tym Michelle Obama, David Beckham i Michael Jordan. W lipcu 2018 roku komisja miejska głosowała za 10-letnią umową z Grand Prix. Jednak ta umowa przyciągnęła krytykę ze strony innych wydarzeń Formuły 1 na całym świecie.

NASCAR Cup Series

Następna generacja samochodów wyścigowych NASCAR Cup zadebiutuje podczas Daytona 500 w 2022 roku. Next Gen będzie wyposażony w aluminiowe koła, układ kierowniczy z zębatką i niezależne tylne zawieszenie. Te zmiany sprawią, że NASCAR Cup Series będzie jeszcze bardziej konkurencyjna i ekscytująca niż w przeszłości. Harmonogram na sezon 2022 jest już znany, a w nim nawet dwa nowe tory wyścigowe, na które warto zwrócić uwagę.

Harmonogram na sezon 2022 dla NASCAR Cup Series został już ujawniony i jest w nim sporo zabawy. USA wyemituje 11 wyścigów z 36-cio wyścigowego sezonu. Wyścigi posezonowe będą emitowane na NBC. Pozostałe 19 wyścigów będzie emitowanych na FOX. Nowe miejsca to L.A. Memorial Coliseum dla Clash, oraz World Wide Technology Raceway po raz pierwszy. Na tor Cup Series powróci również Bristol Motor Speedway.

Fani będą mogli przeżyć wyścig NASCAR jak nigdy dotąd. Emocjonująca akcja koło w koło zostanie wzbogacona o wyścigi etapowe. Dzięki temu będzie więcej momentów godnych uwagi. Rywalizacja będzie bardziej zacięta, a kierowcy będą się ścigać z większą prędkością, aby wygrać wyścig. Choć są to świetne powody do oglądania wyścigów, NASCAR Cup Series nie jest dla każdego. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat NASCAR Cup Series, zapisz się, aby otrzymywać aktualizacje.

W serii nadal będą pojawiać się nowe zespoły. W nowych zespołach powróci wiele znanych twarzy, w tym Brad Keselowski. Wśród nowych sponsorów są Ashoc Energy Drink, NAPA Auto Parts, Sport Clips i Smithley na World Wide Technology Raceway. Inne zespoły również dodadzą nowych kierowców, w tym nowy zespół z Rossim Chastainem. Pierwszym wyścigiem Pucharu w kompleksie stadionowym będzie The Clash w Los Angeles Coliseum w lutym. Tymczasowy tor o długości ćwierć mili zostanie zbudowany na potrzeby kwalifikacji i treningów, a do rywalizacji w głównym wydarzeniu zostaną zaproszone 23 samochody.

Klasy IMSA w 2022 roku

W 2022 roku na Lime Rock Park zawita nowa klasa IMSA: klasa GTD Pro. Klasa ta będzie rywalizować na tych samych zasadach GT3, co IMSA WeatherTech SportsCar Championship. W klasie GTD znajdą się zarówno fabryczne, jak i prywatne samochody, a wyścigi będą odbywać się na tym samym torze, co inne klasy IMSA. Klasa GTD Pro jest otwarta dla wszystkich producentów i stanowi krok wyżej od poprzedniej kategorii GT3.

W nadchodzącym sezonie 2022 wszystkie samochody GTD będą startować na oponach kwalifikacyjnych. Kierowcy w tej klasie muszą spełnić te same wymagania dotyczące minimalnego czasu jazdy, co ich koledzy z GTD PRO. Oznacza to, że samochody GTD PRO i GTD nie będą miały nad sobą żadnej przewagi pod względem osiągów. Nowe klasy będą bardziej konkurencyjne przy zachowaniu tych samych minimalnych czasów przejazdu. Ponadto w GTD nie będzie już wielu sesji kwalifikacyjnych.

IMSA rozszerza swoje programy dla samochodów sportowych o nowe klasy IMSA. W 2022 roku IMSA Prototype Challenge będzie składać się z pięciu wyścigów. Klasa P3-2 nie będzie już używana. Obecne samochody LMP3 będą rywalizować w tej klasie, a starsze samochody będą musiały zostać zaktualizowane, aby spełnić standardy z 2020 roku. Otwarcie sezonu nadal będzie miało miejsce na torze Daytona, ale zostanie wydłużone do trzech godzin.

Oprócz wyścigów samochodowych, będą też gokarty i otwarty spacer po siatce. Nie zabraknie również diabelskiego młyna i strefy dla dzieci. Seria samochodów sportowych IMSA ma wiele do zaoferowania widzom i zawodnikom. IMSA jest najważniejszą amerykańską serią samochodów sportowych. Samochody w tych wyścigach są szybkie i intensywne. Kierowcy w tych samochodach są często pełnoetatowymi członkami zespołu WEC i pracują w tych wyścigach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *