Odkryj najnowsze wyścigi samochodowe w Kuwejcie

Odkryj najnowsze wyścigi samochodowe w Kuwejcie

Jeśli chcesz zobaczyć światowej klasy wydarzenia motorowe, powinieneś udać się do Kuwait Motor Town. Ten tor znajduje się 56 km na południe od miasta Kuwejt i jest domem dla pierwszych w kraju zawodów FIA i FIM Grade A w sportach motorowych. Na torze można nawet oglądać rywalizację kobiet. Czytaj dalej, aby poznać najnowsze wyścigi samochodowe w Kuwejcie. Ten artykuł zawiera wskazówki dla tych, którzy chcą dołączyć do tych wyścigów.

Prius SRT8

Toyota Prius SRT8 zdobywa świat, ścigając się po kuwejckiej pustyni w samochodzie hybrydowym z napędem Hellcat. Samochód ten jest hołdem dla stacjonujących tam wojsk amerykańskich. Filippides i jego zespół spędzili dziewięć miesięcy na planowaniu podróży, która kosztowała 15 000 dolarów, a jej wysyłka trwała pięć tygodni. Teraz mają nadzieję sprowadzić samochód do domu i pozwolić światu zobaczyć ich ciężką pracę.

Aby ich dzieło jechało szybciej, firma ARH zainstalowała nową turbosprężarkę, która nie jest dołączana do firmowego silnika Hellcat crate. Samochód ma również napęd na tylne koła, co sprawia, że jest nieco mniejszy od Mopar Hellcat. Wnętrze Priusa zostało w pełni spersonalizowane. Tylne siedzenia zostały usunięte, aby zrobić miejsce dla roll cage, co zmniejsza użyteczność. Jednak pomimo wysokich osiągów samochodu, przedstawiciele ARH stwierdzili, że nadal będą używać go codziennie.

Kuwejccy kierowcy drag racing

Pierwsze w historii wydarzenie z udziałem kuwejckich kierowców drag racing odbyło się na początku lutego. Tor w Kuwait Motor Town był wypełniony fanami, z których wielu zajęło tymczasowe trybuny i ogrodzenia, aby pokazać swoje wsparcie. Kuwejckie Międzynarodowe Mistrzostwa w Drag Racingu obejmowały trzynaście różnych klas, a drabinki były wszystkie używane. Zawodników napędza nagroda w wysokości 50 000 dolarów, którą zdobywają za każdym razem, gdy wygrywają. Ale czy to naprawdę jest sprawiedliwe? Pomimo rażącego braku uczciwej konkurencji, show było hitem wśród widzów.

Show śledzi poczynania sześciu kuwejckich kierowców drag racing, a jego premiera na Netflixie odbędzie się 23 listopada. Zawiera sześć odcinków i będzie dostępny w języku angielskim z napisami. W serialu pojawiają się również nazwiska kierowców i dane kontaktowe. Obecnie w Kuwejcie nie nakręcono żadnego innego serialu o drag racing w tym regionie. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kulturze i historii kierowców drag racing w regionie, sprawdź The Fastest na Netflix.

Races at Kuwait Motor Town

Jeśli jesteś fanem wyścigów samochodowych, to zdecydowanie powinieneś wybrać się na Races at Kuwait Motor Town. Położony 56 km na południe od miasta Kuwejt główny tor Kuwait Motor Town jest pierwszym, który posiada licencje FIM i FIA Grade A. Obiekt ma na celu ustanowienie Kuwejtu jako światowej klasy miejsca do uprawiania sportów motorowych. Aby to osiągnąć, buduje najwyższej klasy tor do wyścigów samochodowych. Wyścigi w Kuwait Motor Town z pewnością przyciągną tłumy.

Tor ma utwardzoną nawierzchnię, która jest idealna do wyścigów. Firma Total Venue Concepts przygotowała tor do tego wydarzenia, kładąc PJ1 i przekładając go gumą. Powierzchnia pozostawała zwarta przez cały czas trwania imprezy, od pierwszego testu & tunelu do ostatniej rundy zawodów. Następny drag race w Kuwait Motor Town odbędzie się w dniach 19-22 marca. Z tak udanym wydarzeniem, oczekuje się, że impreza będzie rosła w popularność i przyciągnie więcej fanów.

Kobiety startujące w KMT

Pomysł stworzenia serii wyścigów samochodowych dla kobiet zainteresował Bond Muir, prawniczkę i byłą szefową biznesu sportowego, która mogła zrobić sobie przerwę po urodzeniu syna. Dorastając i oglądając Formułę 1, zastanawiała się, dlaczego w tym sporcie nie ma więcej kobiet kierowców. Po bliższym zbadaniu sytuacji postanowiła zrealizować ten projekt. Jako pierwsza kobieta-kierowca wygrała brytyjskie mistrzostwa GT w klasie GT4.

W dziedzinie profesjonalnych sportów motorowych obserwuje się rosnące zainteresowanie. Wielu kierowców jest zawzięcie dumnych ze swojej płci, wskazując na fakt, że z każdej płci jest kobieta-kierowca. Może to napawać optymizmem, gdyż pierwsza kobieta-kierowca Formuły 1 wystartowała dopiero w latach 70-tych. A wraz z tym trendem rosnącym, więcej kobiet zostanie zachęconych do dołączenia do tego sportu. Ale czy to możliwe, aby kobieta wygrała wyścig KMT?

Wyścigi na torze Bahrain Motor Racing Club (BMRC)

Grand Prix Bahrajnu to wydarzenie wyścigowe Formuły 1 w Królestwie Bahrajnu. Jest oficjalnie znane jako Gulf Air Bahrain Grand Prix z powodów sponsorskich. Po raz pierwszy odbyło się na Bahrain International Circuit 4 kwietnia 2004 roku. Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych wyścigów F1 na świecie, z ponad 300 widzami uczestniczącymi w jednym dniu. Bahrain Motor Racing Club jest domem dla najlepszych kierowców Formuły 1 na świecie.

Tor zewnętrzny to tor o długości 3,543 km z prostą pit-stopową i czterema zakrętami. Łączy się z regularnym torem w Zakręcie 13 i będzie liczył 88 okrążeń. Długość toru sprawi, że będzie on krótszy niż normalny układ, ale oczekuje się, że wyścigi będą znacznie szybsze niż na normalnym torze. Oczekuje się, że czasy okrążeń kwalifikacyjnych będą poniżej 55 sekund. Ta konfiguracja została wybrana po tym, jak przedstawiciele F1 przestudiowali kilka alternatyw i uznali, że da najlepsze wyścigi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *