Wyścigi rajdowe w Kolumbii Brytyjskiej

Wyścigi rajdowe w Kolumbii Brytyjskiej

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w wyścigach rajdowych, Kolumbia Brytyjska ma dla Ciebie kilka świetnych opcji. Jeśli szukasz zabawnej rodzinnej wycieczki, jest wiele wydarzeń i wyścigów w całej prowincji. Jest nawet rajd etapowy, Formuła Rally i Cross-Country Rally. Dowiedz się więcej o tych wydarzeniach poniżej. I nie zapomnij sprawdzić Okanagan Dream Rally! To najbardziej ekscytujący wyścig rajdowy w prowincji.

Rajdy etapowe

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wzięcie udziału w rajdach etapowych w Kolumbii Brytyjskiej. Jest to nie tylko świetny sport dla rodzin, ale także świetny sposób na ćwiczenie umiejętności prowadzenia samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą rajdowym, czy po prostu interesujesz się tym sportem, znajdziesz rajd dla siebie! W Kolumbii Brytyjskiej odbywa się wiele rajdów, w tym World Rally Championship i Canada Cup.

Rajdy mogą obejmować zarówno płaski asfalt, jak i surowe leśne ścieżki, lód, śnieg i pustynny piasek. Dla każdego rodzaju rajdu istnieją odcinki specjalne, które mają za zadanie sprawdzić umiejętności zarówno kierowców, jak i pojazdów. Choć zawodnicy mogą ścigać się z czasem i ze sobą nawzajem, rzadko kiedy krzyżują swoje drogi. Zawody są punktowane na podstawie tego, jak dobrze zawodnicy pokonują trasę. Istnieją również rajdy jednokondygnacyjne, w których zawodnicy nie muszą rywalizować na drogach publicznych.

Formula Rally

Formula Rally BC to dwudniowe wydarzenie, które rozpoczyna się i kończy w Vancouver w Kanadzie. Format imprezy jest podobny do innych rajdów. Każdy etap obejmuje kombinację dróg publicznych i prywatnych, z odcinkami specjalnymi, które są krótkimi odcinkami, które są oddzielone od zwykłych dróg i są mierzone oddzielnie. Etapy są tak dobrane, aby stanowiły wyzwanie dla kierowców i załogi, jednocześnie sprawdzając osiągi samochodu. Wiele rajdów ma dwa etapy, ale niektóre mają tylko jeden.

Pierwsza edycja Formula Rally BC odbyła się w kwietniu 1961 roku. Impreza ta była najdłuższym rajdem na świecie, obejmującym trasę pomiędzy Montrealem a Vancouver. Pierwotnie nosiła nazwę British Columbia International Trade Fair Car Rally. W 1962 roku Shell został sponsorem tytularnym imprezy, a rajd został usankcjonowany przez FIA. W inauguracyjnym wyścigu wzięło udział ponad 50 000 widzów. W 1963 r. impreza była pierwszą, która miała finał mistrzostw.

Cross-Country Rally

W sporcie Cross-Country Rally Racing BC, pojazdy w kategorii T1 to prototypowe samochody terenowe. Istnieje kilka podkategorii w ramach grupy T1, w tym T1 Ultimate, która została zbudowana dla pojazdów wykorzystujących energię odnawialną. Inne kategorie obejmują T1.1 (4×4), T1.2 (4×2) i T1.3 (pojazdy z napędem na cztery koła, które są zgodne z przepisami SCORE).

Imprezy te są organizowane przez organizację Canadian Rally Sport, która utrzymuje zasady i zapewnia ubezpieczenie imprezy. Organizacja ta jest powiązana z Federation International Automobile i dzieli kraj na pięć regionów, z których każdy ma swój własny organ zarządzający. Pięć regionów Kanady znajduje się w zachodnich i morskich prowincjach. Imprezy odbywają się w różnych miejscach w całym kraju. Kalendarz imprez jest aktualizowany na bieżąco.

Okanagan Dream Rally

Okanagan Dream Rally to impreza charytatywna, w której właściciele samochodów płacą za przewożenie dzieci w wózkach inwalidzkich. Impreza jest coroczną zbiórką pieniędzy, w wyniku której zebrano ponad 1,6 miliona dolarów dla Domu Ronalda McDonalda i Fundacji KGH. Uczestnicy są nazywani „co-pilotami” i dostają do prowadzenia różne wysokiej klasy samochody rajdowe. Jeden ośmiolatek z Princeton w Kanadzie spotkał się nawet z jeżdżącym na co dzień egzotyką Damonem Fryerem.

Co roku tysiące osób rejestruje się, aby dołączyć do rajdu i wziąć udział w wirtualnym wyścigu. Uczestnicy mogą licytować się w prowadzeniu rajdu marzeń, zostać sponsorami pojazdów, kierowcami wolontariuszami i widzami. Aby wziąć udział, możesz zarejestrować się online lub przekazać darowiznę przez PayPal. Możesz również przekazać darowiznę na rzecz wydarzenia i dokonać darowizny online. Możesz także przekazać darowiznę na rzecz lokalnych dzieci lub zostać drugim pilotem pojazdu.

Pamiętaj, że czasami warto zawrzeć umowę o darowiznę. Sprawdź wzór: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/umowa-darowizny-pieniedzy

Ontario Performance Rally Championship

Ontario Performance Rally Championship składa się z imprez zarówno w prowincji Ontario, jak i sąsiedniej prowincji Quebec. Imprezy te obejmują odcinek regionalny, który stanowi około dwie trzecie długości rajdu krajowego. Każdy rajd jest oceniany na podstawie jego wymagań technicznych i wielu innych czynników. W mistrzostwach samochód musi spełniać określone wymogi bezpieczeństwa i przejść rygorystyczne kontrole. Ontario Performance Rally Championship obejmuje sześć imprez w Ontario, a trzy w Quebecu.

Zespoły biorą udział w zawodach w stylu mistrzowskim, w których wykorzystują własne pojazdy do pokonywania etapów i serii wyzwań. Kierowcy muszą posiadać licencję, aby wziąć udział w zawodach. Rajdy są uważane za najstarszy sport motorowy na świecie. Pierwsze zawody odbywały się na drogach publicznych w Europie, zwykle między dwoma miastami, a ich celem było dotarcie do celu w jak najkrótszym czasie. Sport motorowy ewoluował od swoich początków, a dzisiejsze imprezy wyczynowe kontynuują tę tradycję.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *