Rallye Racing Zeitschrift

Rallye Racing Zeitschrift

Rallye Racing to niemiecki zeitschrift poświęcony sportom motorowym, wydawany od 1909 roku. Jest następcą automobil illustrierte i jest redagowany przez A.W. Mantzel. Jest wydawany przez Sportfahrerverlag Ingolstadt i Gildeverlag. Obecnie znane jest jako Auto Bild Motorsport. Jest to nieocenione źródło informacji na temat wyścigów rajdowych. Informacje na temat rajdów samochodowych można znaleźć w następujących artykułach.

Rallye Automobile de Monte-Carlo

Rallye Automobile de Mont-Carlo to jedna z najpopularniejszych imprez motorowych na świecie. Impreza znana jest z widowiskowych wyścigów po wąskich uliczkach Monako, górskich drogach z ciasnymi zakrętami i zaśnieżonym asfalcie. Rajd jest znany z tworzenia spektakularnych zdjęć, gdy samochody pędzą przez zakręty na trasie wyścigu. Oczekiwano, że przyciągnie samochody z całego świata.

W 32e wydaniu RALLYE AUTOMOBILES zamieszczono zdjęcie norweskiego kierowcy wyścigowego Carlssona. Znajduje się na niej również kilka europejskich samochodów wyścigowych, w tym BMW 1500. Magazyn zawiera również pięć fotografii z 32e Rallye Automobile de Monte-Carlo. Organizatorem jest FEDERACJA KLUBÓW AUTOMOBILES (FCA).

Rajd Ypres

Rajdowe Mistrzostwa Belgii rozgrywane są w bliskim sąsiedztwie historycznego miasta targowego Ypres. Krótkie odcinki łącznikowe sprawiają, że akcja toczy się szybko i wściekle. Co roku tysiące widzów przybywa do miasta, aby obserwować akcję. Impreza jest wspierana przez WRC i Rajdowe Mistrzostwa Belgii. Rajd przyciąga również międzynarodowych kierowców i zespoły. Pełny harmonogram dostępny jest w Ypres Rally Zeitschrift.

Rajd Ypres to belgijski klasyk. Pola kurvenreich zapewniają wymagający teren, a Schlamm i Geroll oferują śliskie drogi. Mistrzostwo WRC zdobywa Kalle Rovanpera, który jest na szczycie rankingu. Rajd ten zapewnił mu pierwszy tytuł mistrza świata. Rajd Ypres ma długą historię tworzenia niezapomnianych wydarzeń. Wśród kierowców w tegorocznym rajdzie jest fiński kierowca Pekka Raikkonen.

Rajd Ypres powrót do Grecji

Rajd Ypres zadebiutuje w Grecji w połowie sierpnia, a WRC powróci do tego kraju po raz pierwszy od 2006 roku. Będzie to oznaczało powrót rajdu na Półwysep Grecki po ośmiu latach. Promotor WRC będzie polegał na serwisie over-the-top streaming WRC+, aby transmitować wydarzenie na żywo i przesyłać ekskluzywne wywiady z kierowcami. WRC+ zapewni relacje na żywo ze wszystkich rajdów i dostarczy fanom treści zza kulis.

Rajd Ypres będzie rywalizował na drogach szutrowych i asfaltowych, a rozpocznie się w starożytnym mieście Ypres. Trasa rozpoczyna się uroczystym startem pod Akropolem i etapem ulicznym wokół Placu Syntagma. Stamtąd rajd jedzie na zachód w kierunku półwyspu Peloponez, gdzie minie miasta Aghii Theodori, Loutraki, Thiva i Elatia przed powrotem do Lamii na ostatni dzień rajdu. Rajd ma sześć etapów w sobotę, w tym dwa odcinki asfaltowe i odcinek szutrowy.

Debiut Rajdu Ypres w 1909 roku

Rajd Ypres jest belgijską imprezą motorową, założoną w 1965 roku przez Fransa Thevelina. Jest częścią Rajdowych Mistrzostw Europy, British Rally Championship oraz Intercontinental Challenge. Rajd został nazwany na cześć miasta Ypres w Belgii, gdzie został po raz pierwszy wystawiony. Belgijski Rajd Ypres był pierwszym, w którym pojawił się słynny Krzyż Pamięci z Ypres.

Rajd Ypres powraca do Grecji we wrześniu

Rajd Ypres powraca do Grecji we wrześniu po ośmioletniej nieobecności. Rajd jest pierwszą imprezą w harmonogramie WRC, która odbędzie się w Grecji od 1973 roku. Rajd będzie pokazywany na żywo na kanałach COSMOTE SPORT i COVID+. W serwisie znajdą się ekskluzywne wywiady i treści zakulisowe. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące wydarzenia w Grecji. Aby obejrzeć wydarzenie na żywo, kliknij tutaj.

Acropolis Rally Greece odbędzie się w dniach 9-12 września 2021 roku. Jest to ikoniczny etap Rajdowych Mistrzostw Świata. Impreza jest również notorycznie trudna, z kamienistą nawierzchnią i wysokimi temperaturami. To wydarzenie ma zapewnić prawdziwy test dla kierowców i załóg. Wezmą w nim udział najsłynniejsze samochody rajdowe w historii, w tym te zbudowane przez legendarny grecki zespół wyścigowy. Aby jak najlepiej wypaść w Acropolis Rally Greece, zespoły będą musiały pokonać wysokie temperatury i kamieniste górskie drogi.

Debiut Rajdu Ypres w Grecji we wrześniu

Rajd Ypres odniósł spektakularny sukces w swoim dziewiczym przejeździe w Grecji we wrześniu. Była to pierwsza impreza WRC, która odbyła się w tym kraju od ośmiu lat. Rajd rozpoczął się w Atenach w czwartek, ceremonią startu pod cytadelą Akropolu. Następnie odbył się krótki etap uliczny wokół placu Syntagma, po czym rajd skierował się na zachód na dwa etapy w pobliżu Loutraki. Jeden etap zostanie powtórzony po obiedzie w celu założenia opon. Następnie rajd skieruje się na północ na dwa ostatnie etapy w Lamii.

Rajd Akropolu jest jednym z najbardziej znanych rajdów na świecie. Powraca do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA we wrześniu po raz pierwszy od 2013 roku. Ten legendarny rajd słynie z kamienistych, górskich dróg i wysokich temperatur. Podczas wyścigu kierowcy zmierzą się z niesławnym Akropolem, którego początki sięgają 1978 roku. Po raz kolejny impreza odbywa się na słynnym wzgórzu Akropolu i ma w niej wziąć udział wiele ikonicznych greckich samochodów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *