Przegląd samochodów wyścigowych Jamesa Bonda

Rajdowe tapety na Androida

Jeśli kiedykolwiek chciałeś jeździć Jamesem Bondem w wyczynowym samochodzie, możesz to zrobić z 007 Racing. Pozwala ona na prowadzenie samochodu Jamesa Bonda w różnych misjach, od zbierania przedmiotów do wydostania się przy życiu. Jak sama nazwa wskazuje, gra jest wypełniona wieloma rodzajami broni, więc możesz zdjąć jak najwięcej innych samochodów. W trybach wieloosobowych możesz niszczyć inne samochody i zbierać przedmioty wysadzając ich samochody.

Aston Martin DB5

Aston Martin sprawił, że DB5 jest popularnym wyborem dla Jamesa Bonda jako samochód wyścigowy, wyposażony w kilka gadżetów, aby utrzymać szpiegów na dystans. DB5 po raz pierwszy pojawił się w filmie Eclipse Comics „Permission to Die” z 1989 roku. W filmie, Bond jeździ samochodem do pracy w Londynie. DB5 ma wiele takich samych cech jak prawdziwy samochód, w tym obrotowe tablice rejestracyjne, karabiny maszynowe i kuloodporne szyby.

Zanim RM Auctions zaoferowało ten DB5 na aukcji, był on w 90% odrestaurowany. Odrestaurowaniem zajęła się firma Roos Engineering, która jest jednym z trzynastu specjalistów Aston Martin Heritage. Samochód został odrestaurowany z uwzględnieniem modyfikacji dokonanych przez Kena Adama. Następnie został wystawiony na sprzedaż za rekordową cenę 27 500 dolarów. Żadna inna firma nie próbowała dokonać podobnego wyczynu.

Rolls Royce Silver Cloud II

Samochód wyścigowy Rolls Royce Silver Cloud II był własnością Alberta R. „Cubby” Broccoli, wieloletniego producenta filmów o Jamesie Bondzie. Samochód był znany z tego, że miał tablicę rejestracyjną CUB-1 i pojawił się w filmie o Bondzie z 1985 roku A View to a Kill. Samochód ten jest obecnie eksponowany w ekspozycji Bond in Motion w londyńskim Muzeum Filmowym w Covent Garden. Oryginalny srebrny kolor Broccoli zmienił jednak na shell grey.

W 1959 roku zadebiutował Rolls Royce Silver Cloud II. Był on napędzany sześciolitrowym silnikiem V8 opracowanym przez Rolls-Royce’a. Podniosło to masę samochodu do 2,11 tony. Jego prędkość maksymalna została zwiększona do 183 km/h (114 mph). Otrzymał również wspomaganie kierownicy i elektrycznie sterowane szyby. Chociaż jego nazwa była kontrowersyjna, samochód pozostał ikonicznym symbolem Jamesa Bonda.

BMW Z8

BMW Z8 zostało po raz pierwszy zaprezentowane jako koncept w 1997 roku, o tej samej nazwie co kultowy model 507. Został opracowany przez byłego projektanta BMW Chrisa Bangle’a i został początkowo pokazany na targach motoryzacyjnych w Tokio w 1997 roku. Wersja produkcyjna Z8 pojawiła się na drogach w 1999 roku i od tego czasu była obiektem wielu spekulacji. W tej recenzji przyjrzymy się szczegółowo modelowi Z8 i lepiej zrozumiemy, dlaczego jest to dziś tak gorący samochód.

BMW Z8 ma prawie 400 koni mechanicznych, ale nie ma odznaki M. Nie ma również blokady mechanizmu różnicowego, co pozwoliłoby na wykorzystanie go jako samochodu wyścigowego. Pomimo pominięcia plakietki M, samochód pozostaje roadsterem, a nie samochodem wyścigowym. Samochód wyścigowy 007 BMW Z8 był przedmiotem wielu filmów i jest dostępny do kupienia.

Mercury Cougar

Świetnym przykładem jest kultowy kabriolet Mercury Cougar XR7 z 1969 roku z filmu James Bond W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości. W filmie samochód ten, ubrany w jaskrawą czerwień, brał udział w epickim pościgu samochodowym przez pokryty śniegiem krajobraz Europy. Później, w filmie, samochód 007 został użyty do wyścigów na lodzie, ale to nie wszystko! Oprócz oryginalnego modelu firma produkcyjna zakupiła od Forda jeszcze trzy kabriolety Cougar XR7.

Mercury Cougar XR7 z 1969 roku pojawił się w filmie W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości i był własnością Tracy di Vicenzo, miłosnego zainteresowania Bonda. Film zawierał pościg samochodowy w Alpach Szwajcarskich, podczas którego Bond i jego miłość, Tracy di Vicenzo, uciekają w Cougarze. Cougar zdejmuje kilku zawodników w wyścigu na lodzie i łapie ścigającego ich Mercedesa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *