Samochody sportowe bez Turbo

Samochody sportowe bez Turbo

Jeśli szukasz ultraszybkiego samochodu, być może zainteresują Cię samochody sportowe bez turbo. Ale czym dokładnie są samochody sportowe bez turbo? Ten artykuł dostarczy Ci trochę wglądu w to, czego powinieneś szukać w samochodzie sportowym. Wśród opcji, które omówimy są Pagani Zonda, Aston Martin Valkyrie i Aston Martin One-77. Oto kilka powodów, dla których warto kupić jeden z tych pojazdów.

Aventador SVJ

Aventador SVJ jest jednym z najszybszych samochodów produkcyjnych na świecie. Jego 6,5-litrowe V12 produkuje 759 KM i 531 lb-ft momentu obrotowego. Samochód jest wyposażony w 7-biegową zautomatyzowaną skrzynię manualną. Samochód ma najwyższy stosunek mocy do masy spośród wszystkich samochodów w swojej klasie. Może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 200 km/h w osiem sekund.

Pagani Zonda

Jednym z pierwszych samochodów sportowych wyprodukowanych przez firmę Pagani, który został zbudowany bez turbosprężarki jest Zonda R. Samochód ten jako pierwszy został stworzony do ścigania rekordów. Jego najnowszym modelem jest Huayra. Jest to najmocniejszy samochód typu „R” wyprodukowany przez Pagani. Jest to laboratorium motoryzacyjne pod gołym niebem, celebrujące osiągi przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie jest jednym z pierwszych supersamochodów, w których zastosowano spalanie wolnossące. Jego 6,5-litrowy silnik V12 rozwija moc ponad 150 KM na litr i jest w stanie rozkręcić się do ponad 11 100 obr/min. Za układ hamulcowy samochodu odpowiadają firmy Alcon i Surface Transforms. Wipac produkuje przednie i tylne światła w Valkyrie. Nadwozie samochodu wykonane jest w całości z włókna węglowego. Do budowy karoserii użyto włókna węglowego Monocell firmy Multimatic. Michelin zapewnia wyczynowe opony Sport Cup 2 zarówno na przednich, jak i tylnych kołach samochodu. Koła wykonane są z lekkiego stopu magnezu i posiadają nakrętki koła z blokadą centralną w celu zmniejszenia masy.

Aston Martin One-77

Aston Martin One-77 to w całości aluminiowy samochód sportowy, który posiada ręcznie wykonane aluminiowe nadwozie. Nadwozie jest wykonywane w całości ręcznie, a Aston Martin One-77 ma podwozie wykonane w 100% z włókna węglowego. Multimatic, kanadyjska firma specjalizująca się w kompozytach węglowych, pomogła stworzyć układ mechaniczny One-77, który został zaczerpnięty z torów wyścigowych. Silnik zamontowany pośrodku One-77 i zawieszenie inspirowane DTM to ukłon w stronę wyścigów. Samochód nadal reprezentuje esencję nowoczesnego GT.

AMG C-Class

Jeśli szukałeś sportowego samochodu AMG bez turbo, to jest Twój samochód. Ten sedan jest napędzany przez 4,0-litrowe V8 AMG twin-turbo i produkuje 503 KM. Moc jest kierowana do wszystkich czterech kół i osiąga sześćdziesiąt mil w 3,9 sekundy. Jest również wyposażony w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów i łopatki do zmiany biegów. Klasa C AMG to bardzo wygodny w prowadzeniu samochód i duża moc.

Ford Mustang Ecoboost

Istnieje wyraźna różnica między Fordem Mustangiem EcoBoost a V8 GT. EcoBoost przyspiesza od 0 do 60 mph w 5,1 sekundy, podczas gdy V8 GT osiąga ten wyczyn w 4,3 sekundy i może osiągnąć 155 MPH. Podczas gdy fani V8 mogą drwić z EcoBoost, właściciele Mustangów z pewnością docenią jego wyrafinowane prowadzenie i dopracowany silnik. EcoBoost nie jest jednak pozbawiony wad.

Porsche 911 Turbo

Jeśli szukasz sportowego samochodu, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na model Turbo, rozważ Porsche 911 GT3. Ten 4,0-litrowy silnik typu flat-six wytwarza 500 PS i może osiągnąć prędkość prawie 200 mph. Jego 3,4-sekundowy sprint do 100 km/h zabierze Cię od 0-60 w zaledwie 8,5 sekundy. Audi R8 V10 to kolejny samochód sportowy bez turbo, ale nadal dysponuje dużą mocą. Audi R8 V10 to supersamochód z napędem na tylne koła, o mocy 540 PS.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *