Jak zaangażować się w wyścigi rajdowe w Kansas

Samochód Forda na Le Mans - wyścig 67

W stanie Kansas istnieje prężnie działająca scena wyścigów rajdowych. Zespoły Kansas ElectroRally są doskonałym przykładem takiego zespołu. Budują swoje samochody używając lekkich komponentów takich jak koła rowerowe i aluminiowe ramy. Silniki i elementy sterujące są zazwyczaj mniejszymi wersjami pełnowymiarowych samochodów elektrycznych. Ponieważ zespoły są w stanie stworzyć swoje samochody tak, aby były tak wyjątkowe, jak chcą, mają dużą swobodę w projektowaniu. Podczas zawodów zespoły są podzielone na różne kategorie, w zależności od ich poziomu doświadczenia. Zespoły rajdowe są zgłaszane w dwóch kategoriach, początkującej i zaawansowanej.

Meredith Pritchard

Meredith Pritchard, pochodząca z Kansas City, zadebiutuje w ten weekend w Michigan Upper Peninsula w rajdzie Magnum Opus. Jest aktywna w społeczności wyścigowej Kansas City od 20 lat. Oprócz prowadzenia zespołu swojego męża Justina Pritcharda, Meredith jest aktywnym członkiem SCCA, a jej matka była zaangażowana w ten sport, służąc jako „głos kontroli” na imprezach. Obecnie Meredith startuje w zawodach jako nawigator i chętnie popisze się swoimi nowymi umiejętnościami.

Miłość Meredith do wyścigów rajdowych zaczęła się, gdy była nastolatką. Zleciła swojemu ojcu zbudowanie Mazdy RX7 produkcji E i ścigała się w Mid-Ohio Sports Car Course. W 2004 roku Meredith zajęła 16 miejsce na 40 samochodów w SCCA National Championship. W 2010 roku Meredith wygrała swój pierwszy krajowy wyścig na torze Gateway Motorsports Park w Illinois. Meredith sprzedała swojego RX7 w 2012 roku i teraz ściga się w klasie Spec Miata na Mid-Ohio.

Zespoły Kansas ElectroRally

Sunflower Electric Cooperative z dumą współpracuje z członkowskimi spółdzielniami dystrybucyjnymi, aby wspierać rozwój szkolnych zespołów elektro-samochodowych. Ten innowacyjny program organizuje zawody w całym stanie i opracowuje szczegółowe zasady dla każdego zespołu. Celem jest pomoc uczniom w nauce o energii odnawialnej i poszukiwaniu kariery poprzez technologię motoryzacyjną i fizykę. Firma Sunflower również dostrzega wartość edukacyjną programu. Aby dowiedzieć się więcej, należy skontaktować się ze spółdzielnią elektryczną w swojej okolicy. Oto kilka sposobów na zaangażowanie się.

Zespół buduje swoje pojazdy od podstaw, wykorzystując lekkie materiały, takie jak koła rowerowe i ramy aluminiowe. Silniki elektryczne i elementy sterujące są zazwyczaj mniejszymi wersjami technologii stosowanej w pełnowymiarowych pojazdach elektrycznych. Pozwala to studentom na kreatywność i uzyskanie wysokiej jakości produktu końcowego. HHITA wygrała wyścigi klasy Solar i Standard, pokonując ponad sześćdziesiąt pięć okrążeń, podczas gdy zespół zajmujący drugie miejsce, Scott City, pokonał 52 okrążenia.

Rola współkierowcy

Współkierowca jest kluczowym elementem wyścigów rajdowych. Podczas gdy inne sporty motorowe wymagają obszernego szkolenia, rajdy są inne. Podczas gdy kierowcy Formuły 1 trenują na torze i w symulatorach, kierowcy rajdowi muszą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Mogą wykonać tylko trzy przejazdy wokół toru, zanim będą musieli zacząć od nowa. Dodatkowo, samochody rajdowe nie mogą być używane przez kierowców na torze rajdowym, chyba że należą do jednego z najlepszych zespołów WRC.

Zadaniem współkierowcy jest komunikacja z kierowcą i upewnienie się, że wszystko idzie gładko. Jest on głównym punktem kontaktu pomiędzy kierowcą a załogą rajdową, jak również łącznikiem pomiędzy kierowcą a centralą rajdu. Często co-driver jest odpowiedzialny za organizację harmonogramu rajdu, który obejmuje stacje paliw, punkty kontrolne i zamknięte parkingi. Co-driver koordynuje również czas i miejsce etapu rajdu, co może obejmować planowanie recce, rezerwację noclegów i inne.

Podczas gdy co-driver nie może prowadzić samochodu, jest odpowiedzialny za informowanie kierowcy. Zapewnia również pomoc w razie potrzeby. Podczas rajdu współkierowcy używają notatek dotyczących tempa jazdy, aby pomóc kierowcy w poruszaniu się po trasie. Pomagają kierowcy w utrzymaniu stałego tempa, zwracając uwagę na niebezpieczne odcinki. Zapisując się do programu Insider, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych, akceptujesz oferty partnerów oraz regulamin.

Pojazdy elektryczne w wyścigach rajdowych

Sports Car Club of America, z siedzibą w Topeka w stanie Kansas, rozważa włączenie pojazdów elektrycznych do swoich różnych programów wyścigów rajdowych. Organizacja ta usankcjonowała legendarne serie wyścigowe, takie jak Trans Am i Can-Am, i przygotowuje się do przejścia na pojazdy elektryczne. W związku z tym utworzyli EVAC, czyli Electric Vehicle Advisory Committee, w skład którego wchodzi łącznik zarządu Dayle Frame oraz przedstawiciele różnych programów rajdowych SCCA. Zadaniem grupy jest gromadzenie informacji i zbieranie uwag od różnych interesariuszy oraz ocena możliwości włączenia pojazdów elektrycznych do ich różnych programów.

Uczniowie szkół średnich z całego stanu rywalizują o miano najlepszych kierowców rajdowych pojazdów elektrycznych. Zespoły mają za zadanie zbudować i ścigać się pojazdami elektrycznymi. Pojazdy mogą mieć jednego kierowcę, być aerodynamiczne lub wysokowydajne. Zawody polegają na pokonywaniu dystansu i zmiennych warunkach na trasie. Pojazdy elektryczne są również zaprojektowane tak, aby promować naukę i poszukiwanie kariery poprzez studiowanie różnych przedmiotów STEM, w tym fizyki, inżynierii, matematyki i technologii samochodowych. Firma Sunflower uznaje tę wartość edukacyjną i jest zaangażowana we wspieranie programu.

Zasady kategorii EV zostaną sfinalizowane pod koniec 2021 roku. Umożliwią one zespołom budowanie EV przy jednoczesnym ograniczeniu modyfikacji kół, opon i zawieszenia. NHRA planuje wprowadzić nową klasę specjalnie dla pojazdów elektrycznych, a firmy zajmujące się osiągami wyraziły zainteresowanie możliwościami sponsorowania i contingency. Te wysiłki zapewnią lepszą platformę do testowania wykonalności EV w wyścigach rajdowych. Z klasą EV w miejscu, EVs są gotowe do konkurencji.

Susquehanna Trail Performance Rally

Susquehannock Trail Performance Rally to coroczna impreza rajdowa w mieście Wellsboro w Pensylwanii. Przed 2017 rokiem wydarzenie to było częścią Rally America National Rally Championship. Odkąd stał się oficjalnym rajdem American Rally Association, wydarzenie jest uważane za jeden z najbardziej emocjonujących rajdów na torze Rally America. Aby dowiedzieć się więcej o tym rajdzie, czytaj dalej.

Susquehannock Trail Performance Rally (STPR) jest jednym z zawodów rajdowych najwyższej rangi w Stanach Zjednoczonych. Kiedyś była to impreza krajowa sankcjonowana przez Rally America, ale w 2017 roku została przeklasyfikowana na imprezę regionalną. Susquehannock Trail Performance Rally to wyjątkowy rajd, który oferuje zawodnikom wyjątkowe i wymagające doświadczenie. Jego kręte i techniczne drogi prowadzą kierowców rajdowych przez dwa hrabstwa i są idealne zarówno dla początkujących, jak i biegłych kierowców samochodów rajdowych.

Oprócz Susquehanna Trail Performance Rally, Tioga Central Railroad oferuje również przejażdżki pociągiem widokowym. W Tioga County odbywa się również Endless Mountain Music Festival. Region jest również gospodarzem Dickens of a Christmas play i Wine and Art Tour. Region jest również domem dla Ski Sawmill Family Resort, gdzie można uprawiać snowboard. Jeśli szukasz czegoś bardziej aktywnego do zrobienia podczas wakacji, Tioga County jest idealnym miejscem.

Crown Rally

Od ponad 40 lat Crown Rally jest miejscem spotkań miłośników motoryzacji. Co roku setki pojazdów biorą udział w różnych wydarzeniach, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne. W 2022 roku w ramach Crown Rally odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia związane z jazdą stylem życia, w tym impreza Grand Prix i rajd dla wieków. Jest to popularne wydarzenie wśród właścicieli i entuzjastów samochodów, a także świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o tym sporcie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *