Co powinieneś był usłyszeć o wczorajszych wyścigach samochodowych

Co powinieneś był usłyszeć o wczorajszych wyścigach samochodowych

Jeśli przegapiłeś któryś z wczorajszych wyścigów samochodowych, jest kilka rzeczy, które powinieneś był usłyszeć. James Hunt i Ronnie Peterson zostali zdyskwalifikowani z wyścigów NASCAR za wypadek, w którym uczestniczył samochód rajdowy grupy B i bariera. Samochód Ronniego Petersona wybuchł płomieniami, ale inni kierowcy wyciągnęli go z wraku. Choć początkowo jego stan uważano za stabilny, zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

NASCAR dyskwalifikuje Hamlina i Buscha

Dwaj czołowi kierowcy w świecie wyścigów samochodów akcyjnych zostali wczoraj zdyskwalifikowani z wyścigu za używanie aerozoli. Zespół Joe Gibbs Racing będzie miał prawo do odwołania się od kary. Panel apelacyjny orzeknie o karach w pewnym momencie w tym tygodniu. Czy zespoły będą się odwoływać, to się jeszcze okaże. Niemniej jednak wydaje się prawdopodobne, że tak.

Wyścig zakończył się dwoma różnymi scenariuszami: Kurt Busch i Denny Hamlin obaj doznali objawów podobnych do wstrząsu mózgu podczas kwalifikacji do zawodów. Kurt Busch nie będzie mógł jechać w ten weekend, natomiast Busch z powodu wstrząsu mózgu wypadnie na kilka tygodni. Kierowcą, który zastąpił Buscha jest Ty Gibbs, który jest byłym liderem punktowym serii Xfinity. Obaj kierowcy brali udział w wypadkach, w tym Austin Cindric zaliczył spin w pit wall. Pierwsze ostrzeżenie w wyścigu nastąpiło po kraksie w Zakręcie 2. Obaj kierowcy nie byli w stanie ukończyć wyścigu.

Joe Gibbs Racing odwołuje się od kary

Zespół No. 11 Joe Gibbs Racing Toyota odwoła się od kary zawieszenia na cztery wyścigi z powodu oderwania koła podczas wczorajszego wyścigu Daytona 500. Zespół otrzymał karę za naruszenie sekcji 10.5.2.6 zbioru przepisów NASCAR. Kara została nałożona na szefa załogi zespołu, Chrisa Gabeharta, a także na szarpacza i zmieniacza przednich opon Blake’a Houstona. Każdy zespół ma trzy dni robocze na odwołanie się od decyzji.

Wprawdzie oficjele NASCAR zaznaczyli, że karą będzie tylko dyskwalifikacja, ale problemem jest fakt, że zarówno Hamlin jak i Busch już zakwalifikowali się do postseason. Dyskwalifikacja pozbawia ich jedynie pary punktów bonusowych za ich wysiłek. Jeśli kara zostanie unieważniona, na zespół mogą zostać nałożone kolejne kary. Jeśli jednak kara nie została nałożona, ponieważ samochód miał kontakt z innym samochodem, wtedy zespół może zdecydować się nie odwoływać i pozwolić na utrzymanie kary.

Grupa B Rajd samochodowy wypadek w Coimbatore

Rajd Grupy B zakończył się na skalistym zakręcie na Korsyce, a podczas gdy samochody były praktycznie nieograniczone, kierowcy robili wszystko, aby okiełznać je na wyczerpujących trasach drogowych. Impreza była brutalna i gwałtowna, niczym sport motoryzacyjnych walk byków. Katastrofa samochodu rajdowego w Coimbatore była ostatnią kropką w tym wydarzeniu, która zakończyła się tragiczną śmiercią dwóch kierowców.

Kraksa niestety pochłonęła życie dwóch byłych rajdowych mistrzów świata, Henri Toivonena i Sergio Cresto. Skutecznie zakończyła też serię Grupy B, a Audi i Ford wycofały się ze sportu po tym sezonie. Wypadek był przyczyną wycofania się wielu producentów z serii, co znacznie ograniczyło konkurencję. Toivonen startował w 40 światowych rajdach, wygrywając trzy razy. W wyniku wypadku jego kolega z zespołu Colin Clark został bez kierowcy, co mogło łatwo zmienić jego los.

Gilles Villeneuve jeden z najbardziej porywających kierowców swoich czasów

Kanadyjska legenda wyścigów samochodowych Gilles Villeneuve zmarł w wieku czterdziestu lat, pozostawiając nam słodko-gorzkie wspomnienie. Słynny śmiałek, Villeneuve był znany z bezwzględnego podejścia i czystego talentu. W czasach Formuły 1 było mniej takich śmiałków. Villeneuve był „ostatnim wielkim kierowcą” i „najszybszym kierowcą wszech czasów”. Prawdziwy cudotwórca, miał rzadką umiejętność wygrania sześciu wyścigów – ale nikt nigdy nie dorówna mu pod względem czystej prędkości.

Choć jego samochód nigdy nie był najlepszy, umiejętności i determinacja Villeneuve’a były wyjątkowe. Wygrał sześć Grands Prix i Grand Prix Francji w 1978 roku. Zajął drugie miejsce w mistrzostwach za Jody Scheckterem, ale jego samochód i styl jazdy były o wiele bardziej ekscytujące niż któregokolwiek z rywali. Villeneuve i Arnoux byli przyjaciółmi i nadal rywalizowali ze sobą. Villeneuve był bezkompromisowym kierowcą i nigdy nie zadowalał się oszczędzaniem maszyn.

Przewijanie wyścigów w telewizji i serwisach streamingowych

Duże wydarzenia wyścigowe emitowane są w telewizji lub serwisach streamingowych, więc oglądanie ich ma sens. Szczególnie fajne są przewijania wyścigów. Możesz obejrzeć wyścig od początku i zobaczyć, kto zajął miejsce w pierwszej trójce. Są jednak pewne niedogodności, takie jak reklamy, które musisz znieść. Oto kilka wskazówek, jak oglądać powtórki wyścigów w telewizji i serwisach streamingowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *