Wyścigi rajdowe Wyspa Vancouver

Rajdowe wyścigi dla początkujących

Rally racing Vancouver Island to sport, który odbywa się na szutrach. Prawie dziewięćdziesiąt procent odcinków to szutry. Rajdy odbywają się od zachodniej strony wyspy do wschodniej, biegnąc wzdłuż wybranych głównych linii i wymagających dróg drugorzędnych. Podczas gdy rajdy szutrowe mają swoje wyzwania, jest też wiele pięknych widoków do zobaczenia. W tym artykule poznamy zasady rajdów i rywalizacji pomiędzy współkierowcami.

Kub Kar 2020

Rajd Kub Kar 2020 NB Council odbędzie się w sobotę 25 kwietnia. Rajd będzie całodniowym wydarzeniem, które zgromadzi ponad 250 Kubów z całej Wielkiej Wiktorii i Vancouver Island. Wydarzenie to jest świętem młodzieży, społeczności i skautów. W poprzednich latach rajd był wirtualny, ale nowe wydarzenie skupi się na przywróceniu sportu do jego oryginalnej, pełnowymiarowej formy.

Rejestracja będzie bezpłatna, ale uczestnicy muszą posiadać własny pojazd. Zespoły mogą również zbierać fundusze na pokrycie opłaty rejestracyjnej. Każdy członek zespołu musi zebrać 1000 dolarów, aby się zarejestrować, a ten cel zbierania funduszy musi zostać osiągnięty do 28 maja. Oprócz opłat rejestracyjnych, impreza będzie zawierała opłatę administracyjną w wysokości $100, która zostanie zastosowana do celu zbierania funduszy przez zespół. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę internetową wydarzenia. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w rajdzie, pamiętaj o rejestracji online.

Copper Point Resort

Jeśli chcesz uciec na weekend do pięknych Kootenay Rockies, rozważ pobyt w Copper Point Resort na wyspie Vancouver. Dzięki stylowym pokojom gościnnym i apartamentom, ośrodek ten jest doskonałym wyborem na relaksujący wypad. Możesz nawet nabyć prawo własności na całe życie! W ten weekend Copper Point zakończy swój sezon nagród. W Vancouver, BC, odbędzie się gala Georgie Awards, a ośrodek został uznany za finalistę w pięciu kategoriach.

Copper Point Resort oferuje kryty basen, odkryty kort tenisowy, jacuzzi, bezpłatne Wi-Fi oraz całodobowe centrum biznesowe. Ośrodek ten niedawno przeszedł gruntowną renowację. Jego usługi na miejscu obejmują przechowalnię bagażu i usługi konsjerża. Obiekt oferuje 173 pokoi gościnnych wyposażonych w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i zmywarkę. Podczas pobytu w ośrodku można nawet skorzystać z masażu! Restauracja Elements wychodzi na pierwszy dołek i oferuje masaże tkanek głębokich.

Położony w Invermere, Kolumbia Brytyjska, Copper Point Resort to ekskluzywny hotel z luksusowym zakwaterowaniem i doskonałą kuchnią. Położony pomiędzy Górami Skalistymi a Górami Purcell, ośrodek ten jest doskonałą bazą wypadową na weekend na łonie natury. Do pobliskich atrakcji należą Panorama Mountain Resort i Fairmont Hot Springs Ski Area. Ponadto hotel ten oferuje relaksujące spa, pięciogwiazdkowe udogodnienia i dostęp do mistrzowskiego pola golfowego.

Zasady wyścigów rajdowych

Kilka lokalnych grup sponsoruje rajdy na wyspie Vancouver, w tym Rainier Auto Sports Club. Kierowcy uprawiają ten sport na drogach publicznych. Northwest Rally Association jest właścicielem wszystkich praw do zasad i nie może ich powielać bez swojej zgody. Poniżej znajdują się zasady, które dotyczą wyścigów rajdowych na wyspie Vancouver. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące przebiegu każdego wydarzenia. Poniżej znajdują się szczegółowe zasady dla każdego wydarzenia. Przeczytaj wszystkie zasady przed rozpoczęciem.

Po pierwsze, samochody rajdowe są oparte na pojazdach produkcyjnych. Rallycross i samochody rajdowe często dzielą części. Zasady rajdów są zaprojektowane tak, aby te samochody były jak najbardziej legalne na ulicach. Jako takie muszą przejść testy emisji spalin, posiadać rejestrację i ubezpieczenie oraz być zarejestrowane jako pojazd silnikowy. Zasady te wymagają również, aby kierowcy posiadali legalne ubezpieczenie, które różni się w zależności od jurysdykcji. Niezależnie od poziomu rywalizacji, zasady zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Rywalizacja między kierowcą a współkierowcą

Rywalizacja między kierowcą a współkierowcą jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu rajdu. Współkierowca wykonuje wiele obowiązków, podczas gdy kierowca skupia się na prowadzeniu samochodu. Dobry co-driver może zrobić różnicę między katastrofalnym wyścigiem a podium. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru co-drivera. Współkierowca musi być na szczycie swojej gry.

Rywalizacja między kierowcą a współkierowcą jest zacięta. Podczas rajdu współkierowca czyta notatki kierowcy, aby informować go o aktualnej sytuacji na drodze i udzielać wskazówek. Aby odnieść sukces, współkierowca musi dobrze rozumieć trasę wyścigu i zasady rajdów. Od współkierowcy oczekuje się, że będzie w stanie skutecznie komunikować się z kierowcą używając języka migowego i słowa mówionego. W rajdach komunikacja pomiędzy współkierowcą a kierowcą jest krytyczna, ponieważ każdy z nich ma wolne ręce przez cały czas trwania etapów.

W rajdach współkierowcy używają systemu składającego się z dwóch zestawów słuchawkowych, który pozwala im komunikować się ze sobą bez powodowania zbyt dużego hałasu. Współkierowca ogląda materiał filmowy na pokładzie i przepisuje notatki z rozpoznania. Współkierowca podkreśla lub zaznacza trudne zakręty na drodze, aby kierowca mógł odpowiednio dostosować swoją linię i prędkość. Współkierowca może również wygłaszać komentarze oparte na swoich obserwacjach.

Oprócz samochodu, współkierowcy odgrywają istotną rolę w rajdach. To oni dbają o to, by kierowca dotarł na czas na odcinki specjalne. Współkierowca zapewnia kluczową pomoc, np. czytanie wcześniej napisanych wskazówek. Współkierowca odgrywa ważną rolę, ponieważ pomaga kierowcy utrzymać pełną prędkość na najbardziej niebezpiecznych odcinkach drogi. Współkierowca może pomóc w wykonywaniu wszelkich niezbędnych zadań, które są konieczne, aby kierowca mógł ukończyć rajd.

Zbieranie funduszy na wyścig rajdowy

Mężczyzna z Kolumbii Brytyjskiej przejedzie 300 mil przez wyspę Vancouver w dobrej sprawie w 2020 roku, zbierając pieniądze dla Fundacji WIRTH, która pomaga osobom z problemami zdrowia psychicznego. Jazda rozpocznie się w Victorii i zakończy w Port Hardy w najdłuższy dzień wyspy, 11 września. Zawodnik Rally Cycling’s GC, Britton będzie jeździł na rowerze szutrowym wraz z partnerem treningowym Taylorem Little, self-supported.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *