Rodzaje samochodów sportowych zaczynających się na literę W

Rodzaje samochodów sportowych zaczynających się na literę W

Jeśli chcesz poznać różne rodzaje samochodów i zorientować się, co czyni je wyjątkowymi, możesz zacząć od samochodów sportowych zaczynających się na literę w. Samochody te mają różne nazwy w zależności od ich marki i modelu. Nazywają się Wiesmann, Weber, Workhorse, Westfield i inne. Następnie, możesz wybrać swój ulubiony model spośród nich. Do Ciebie należy decyzja, który z nich będzie najlepiej pasował do Twojej osobowości.

Wiesmann

Firma samochodowa Wiesmann została założona w 1995 roku. Od tego czasu stała się jednym z czołowych europejskich producentów ultra-sportowych samochodów. Firma znana jest z tego, że stawia na jakość ponad ilość. W 2015 roku wyprodukowali około 500 pojazdów. Jednak przyszłość marki jest wciąż niepewna. Firma pracuje nad stworzeniem w pełni elektrycznego modelu. Oto kilka szczegółów dotyczących ich nowego planu.

Logo Wiesmann jest zwiastunem zaufania i wydajności. Logo symbolizuje umiejętność trzymania się drogi i kojarzy się z siedzibą firmy w Dulmen w Niemczech. W przeszłości samochody sportowe Wiesmann korzystały z układów napędowych BMW. Firma planuje ponowne wprowadzenie swoich samochodów na rynek w 2020 roku. Nowe logo symbolizuje zaufanie, jakim firma obdarza swoje samochody.

Bracia Wiesmann odwiedzili siedzibę BMW w Monachium w Niemczech, aby omówić swoje plany. Choć nie stanowią oni bezpośredniego zagrożenia dla BMW, ich samochody nie są do końca lepsze od konkurencji. Niemiecka firma sprzedała w zeszłym roku ponad 1,7 miliona pojazdów. Celem braci Wiesmann jest stworzenie samochodu, który spodobałby się wszystkim kierowcom. Jednak konkurencja jest bardzo silna i może upłynąć trochę czasu, zanim uda im się ją dogonić.

Marka Wiesmann pracuje nad całkowicie elektrycznym, dwumiejscowym kabrioletem o nazwie kodowej „Project Thunderball”. Ten pojazd zapewni Wiesmannowi osiągi, prowadzenie i ducha. Napędzać go będzie opracowany przez Niemców całkowicie elektryczny układ napędowy. Thunderball będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem i będzie posiadał luksusową kabinę. Jeśli Wiesmann Thunderball trafi do sprzedaży, będzie to pierwszy na świecie całkowicie elektryczny kabriolet.

Weber

Znana ze sprzętu medycznego firma Weber rozpoczęła w 1990 roku budowę drogowych samochodów sportowych. Ich supersamochód, Weber Faster One, ma moc 1200 KM i jest jednym z najszybszych samochodów sportowych na świecie dopuszczonych do ruchu ulicznego. Firma znana jest również z pojazdów wyścigowych, które bazują na podwoziach Shelby Cobra. Wiele z ich modeli jest obecnie produkowanych na potrzeby toru wyścigowego. W 2011 roku Weber ogłosił plany sprzedaży ich w różnych cenach, począwszy od około 60 000 dolarów, a nawet nieco mniej.

Weber Faster One można kupić za 2 850 000 w aktualizacji Halloween 2020. Został on wydany podczas 40 Sezonu Multiplayer jako nagroda dla graczy, którzy wspięli się po szczeblach Elite League. Gracze, którzy posiadali już Weber Faster One, wygrali również darmowe ulepszenie klasy S. Aby kupić ten samochód, gracze byli początkowo zobowiązani do posiadania 52 kart V8 Engine. To się zmieniło, a wydarzenie EDD zostało dostosowane do tej zmiany.

Kolejnym automakerem, który zaczął się od litery W jest Wiesmann, niemiecka firma. Założona w 1995 roku, Wiesmann jest jednym z wiodących europejskich producentów samochodów ultra sportowych. Firma stawia na jakość ponad ilość, produkując w 2015 roku około 500 samochodów i wciąż udoskonalając swoje modele. Niedawny artykuł na temat samochodów sportowych firmy pokazuje, jak bardzo firma ceni sobie jakość nad ilość. Możesz dowiedzieć się więcej o ich produktach, przeglądając ich stronę internetową lub odwiedzając lokalnego dealera Weber.

Westfield

Istnieje wiele rodzajów samochodów sportowych Westfielda zaczynających się na literę W. Modele firmy obejmują zarówno samochody typu kit oparte na najpopularniejszych samochodach sportowych, jak i pojazdy budowane fabrycznie. W ofercie dwumiejscowej firmy znajdują się samochody o charakterystycznym wyglądzie inspirowanym Lotusem Seven. Samochody firmy są dobrze znane z doskonałych stawek i jakości. Założona w 1982 roku firma Westfield rozpoczęła sprzedaż samochodów sportowych w 1982 roku.

Jej elektryczny samochód sportowy iRACER to skoncentrowany na torze pojazd elektryczny z dwoma silnikami, z których każdy dostarcza 80kW. Jego czas 0-60mph wynosi poniżej pięciu sekund, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 110mph. Firma ma silną historię w wyścigach i ma w ofercie wiele modeli. Model iRACER jest obecnie sprzedawany w Wielkiej Brytanii, a jego szacunkowa cena wynosi 260 000 funtów.

Marka Volkswagen jest jedną z najbardziej znanych na świecie. W jej logo znajduje się litera W otoczona okręgiem. Logo firmy jest rozpoznawalne również ze względu na swoje głębokie znaczenie semantyczne. Niektóre inne słynne samochody zaczynające się na literę W to Weltmeister, W Motors i Westfield Sportscars. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych samochodów, przeglądaj marki poniżej. Po zawężeniu listy do jednej marki, będziesz mógł wybrać tę, którą wolisz.

Workhorse

Podczas gdy Workhorse miał skalistą drogę w ciągu ostatnich kilku lat, firma jest na drodze do stania się jedną z największych nazw na rynku samochodów sportowych. Ma nadzieję zbudować 300 do 400 ciężarówek w bieżącym kwartale, ale na produkcję wpłynęło wiele problemów, w tym epidemia koronawirusa i dostawca mający problemy z produkcją pakietów baterii. W trzecim kwartale Workhorse odnotował stratę netto w wysokości 84 mln USD, choć nadal dysponował 80,2 mln USD w gotówce.

Pickup Workhorse ma być dobry dla pięciu dorosłych osób i będzie wyposażony w gniazda zasilania AC i DC. Oczekuje się, że pickup Workhorse będzie dobry dla pięciu osób dorosłych, i będzie cechował gniazda zasilania AC i DC. Firma została założona w 2007 roku i obecnie posiada zakład montażowy w Indianie. Firma planuje wypuścić pickupa W-15 w przyszłym roku. Firma jest spółką zależną Via Motors, firmy produkującej pojazdy elektryczne, założonej przez guru branży motoryzacyjnej Boba Lutza.

Ponieważ firma produkuje tylko elektryczne ciężarówki, rynek był niestabilny, a Workhorse ma nadzieję ułatwić przejście. Firma przez lata zmagała się z przepływem gotówki, ale kierownictwo ma nadzieję na przełom. Podczas gdy popularność Tesli wśród bogatych hobbystów doprowadziła do zawyżonych cen pojazdów elektrycznych, tańsze hybrydy znalazły niszę wśród konsumentów dbających o budżet. Ale ciężarówki to wciąż pojazdy robocze – holują sprzęt, przewożą ciężkie ładunki i wykonują inne brudne prace.

Wuling

Samochody sportowe Wuling zyskały w ostatnich latach powszechną uwagę. W nowym filmie opublikowanym przez Wuling, Hongguang S, samochód sportowy z przednim napędem i wąskimi oponami, z łatwością wyprzedza BMW 1M i Subaru BRZ. Na filmie sylwetka samochodu przypomina sylwetkę fikcyjnej postaci, Fujiwara Takumi, z filmu „Touji D.”. W efekcie użytkownicy Wulinga nadali mu przydomek „Autumn Mountain God Car”.

Oprócz trzech samochodów, Wuling wprowadzi na rynek SUV-a i MPV. SUV i MPV będą charakteryzować się czerwonym kolorem nadwozia i czernionymi kształtami. Wszystkie samochody będą posiadały nowe LOGO Wulinga. MPV będzie nosił nazwę „Cetus” i ma trafić na rynek w 2020 roku. Będzie on wyposażony w płaskie lampy i charakteryzuje się konstrukcją ze środkowym napędem, a Wuling ma nadzieję na wydanie samochodu w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku.

Duży sukces odniosła fabryka, którą Wuling założył w Indonezji, w strefie przemysłowej Cikarang w regencji Bekasi na Jawie Zachodniej. Oprócz samochodów sportowych Wuling, SGMW Motor Indonesia produkuje również szereg innych pojazdów, w tym Confero MPV i Cortez MPV. Samochody Wuling mają zaawansowane technologicznie funkcje i są skierowane do młodszych klientów. Wuling oferuje również SUV-y z czterema drzwiami, automatyczną skrzynią biegów i wieloma mocami.

Willys-Knight

Willys-Knight był amerykańskim samochodem, który był produkowany od 1914 do 1933 roku. Został zbudowany przez firmę Willys-Overland Company, która mieściła się w Toledo w stanie Ohio. Willys-Knight jest uważany za jeden z najlepszych samochodów sportowych, jakie kiedykolwiek powstały. Jego konstrukcja oparta jest na samochodzie wyścigowym, a nadwozie samochodu wykonane jest z drewna. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby było wygodne i sportowe.

Samochód sportowy Willys-Knight był produkowany od 1914 do 1933 roku. Uważa się, że Knight został nazwany na cześć słynnego sportowca, Willysa-Knighta, który poznał Knighta w 1913 roku. Samochód sportowy Willys-Knight był pierwszym, w którym zastosowano silnik z zaworami tulejowymi, co wyeliminowało konieczność stosowania popychaczy, drążków, sprężyn zaworowych i dźwigni zaworowych. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie bardziej cichego i wydajnego silnika. Dzięki niej samochód był również bardziej wytrzymały, ponieważ z komory spalania nie wydostawał się olej.

Willys-Knight był bardzo udanym pojazdem podczas swojej produkcji. Dobrze sprzedawał się w Stanach Zjednoczonych i za granicą, a produkcja wynosiła około 50 000 samochodów rocznie. Firma kontynuowała produkcję Willys-Knights po wojnie i zaczęła skupiać się na taniej produkcji. Te pojazdy były niezwykle popularne, a wiele osób dziś posiada Willys-Knight. Samochody te są uważane za jedne z najpiękniejszych amerykańskich samochodów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *