Loga samochodów sportowych

Loga samochodów sportowych

Kiedy myślimy o samochodzie sportowym, co przychodzi nam do głowy? Trójramienna włócznia Maserati, skrzydła Maybacha, wzór szachownicy BMW czy kobra Lamborghini? To tylko kilka z niezliczonych symboli, które zdobią loga tych marek. Ale co sprawia, że te wzory tak bardzo zapadają w pamięć? Loga tych firm można uznać za znak jakości i kunsztu.

Trójramienna włócznia Maserati

Logo firmy samochodowej Maserati oparte jest na projekcie posągu Neptuna, boga morza, znajdującego się w Bolonii. Posąg został zaprojektowany przez Mario Maserati i symbolizuje siłę, wigor i nieprzemijającego ducha Bolonii, pierwotnego miasta rodzinnego Maserati. Logo Maserati jest natychmiast rozpoznawalnym symbolem doskonałości motoryzacyjnej, ale historia trójzębu jest fascynująca.

Skrzydła Maybacha

Skrzydła Maybacha przypominają te, które znajdują się na bolidzie Formuły 1. Skrzydła są znakiem towarowym niemieckiego producenta samochodów luksusowych, a wzór został po raz pierwszy wprowadzony w 1934 roku. Jego obecny wygląd nawiązuje do dziedzictwa firmy i może być grą słów „Zoom-Zoom”. Projekt skrzydła kojarzy się z wolnością i lotem, a inspiracją był dziadek założyciela firmy. Logo mewy było widoczne w programie telewizyjnym z udziałem Czechowa, a nazwa została zmieniona, aby to odzwierciedlić. Kobra

Lamborghini to włoski producent luksusowych samochodów sportowych z siedzibą w Sant’Agata Bolognese we Włoszech. Firma została założona przez Ferruccio Lamborghini w 1963 roku z celem produkcji wyrafinowanych samochodów typu grand touring, które mogłyby konkurować z Ferrari i innymi markami luksusowych samochodów. Firma cieszyła się szybkim wzrostem w pierwszym dziesięcioleciu, ale następnie spadła po kryzysie naftowym w 1973 roku i światowym kryzysie finansowym. W 1998 roku Lamborghini zostało przejęte przez Audi AG, niemieckiego producenta samochodów. Logo samochodu zostało zaadaptowane z wizerunku Don Eduardo Miura, znanego hodowcy hiszpańskich byków bojowych.

Wąż Saaba

Logo Saaba ma złotą koronę i czerwonego gryfa w jej centrum, podobnego do wzoru na herbie Szwecji. Logo, które jest używane na Saabach od 1945 roku, było pierwotnie srebrnym znakiem słownym. Dziś symbolizuje luksus, fantazję i kreatywność. Od dawna jest synonimem nazwy Saab, ale dopiero od niedawna firma włączyła jego nazwę do swojego logo.

Godło Audi

Projekt insygniów Audi ewoluował przez lata. Pierwotnie znak słowny był umieszczony w owalnym kształcie na czarnym prostokącie. Dziewięć lat później firma przyjęła inny wzór, w którym usunięto prostokątny baner, ale zachowano cztery pierścienie. Na czarnym owalu widniał znak słowny w postaci pogrubionej czerwonej czcionki na białym tle. Obecnie marka znana jest z wysokiej jakości samochodów sportowych. Logo ma zaokrąglony kształt z metalicznym cieniowaniem i bezszeryfowym znakiem słownym w lewym dolnym rogu.

Wąż Bentleya

Wąż w teledysku Dierksa Bentleya „Snake” nie jest prawdziwym wężem i nie pochodzi z Tennessee. W rzeczywistości jest to Eastern diamondback rattlesnake, gatunek, który żyje tylko w głębszych rejonach południowego wschodu. Jadowity wąż jest jadowity i może dorastać do pięciu stóp długości. Jednak wąż, którego Bentley włączył do swojego logo, to wciąż uzasadniony wybryk, ponieważ jest to gatunek jadowity, a do tego stanowi trwały symbol.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *