Przyszłość samochodów sportowych

Porady dotyczące zakupu koszulki do wyścigów samochodowych

Przyszłość dla samochodów sportowych jest zdecydowanie świetlana. W rzeczywistości Internet jest już jednym z czynników napędzających projektowanie nowoczesnych supersamochodów. Taycan firmy Porsche jest jednym z najnowszych sportowych samochodów, podczas gdy następny supersamochód Vanquish firmy McLaren będzie wykorzystywał konstrukcję ze środkowym silnikiem. Wszystkie te samochody bazują na nowoczesnych trendach w samochodach sportowych. Co jednak pojawi się w następnej kolejności? Oto kilka trendów, które kształtują przyszłość samochodów sportowych.

Alternatywna energia to przyszłość samochodów sportowych

Świat sportów motorowych będzie się nadal zmieniał, ale co przyniesie przyszłość dla alternatywnej energii w samochodach sportowych? Na przykład World Endurance Championship wprowadziły już nowe zasady, zgodnie z którymi samochody muszą być napędzane energią alternatywną. Tymczasem Rajdowe Mistrzostwa Świata pracują nad koncepcją hybrydową na rok 2022. Paliwa alternatywne nie będą całkowitym rozwiązaniem problemu ogromnych emisji, które są tworzone przez latające samochody wyścigowe, ale mogą pomóc w ich ograniczeniu i sprawić, że przyszłe zawody będą bardziej przyjazne dla środowiska.

W związku z tym, że emisje i wydajność paliwowa stają się problemem globalnym, więcej osób szuka nowych i lepszych sposobów na zasilanie swoich pojazdów. Ponieważ coraz więcej kierowców pojazdów elektrycznych zmniejsza swój ślad węglowy, więcej miejsca jest dostępne dla tradycyjnych samochodów sportowych. Przemysł motoryzacyjny podąża za tym przykładem, a wiele sportów motorowych rozważa wykorzystanie energii alternatywnej. Choć te innowacje mogą wydawać się odległe, to z pewnością są krokiem w dobrym kierunku.

Łączność internetowa jest jednym z czynników przewodnich w projektowaniu samochodów sportowych

W miarę jak zmienia się nasz styl życia, samochody, którymi jeździmy, muszą ewoluować razem z nim. Łączność z Internetem to obecnie jeden z największych trendów w projektowaniu samochodów sportowych. Wiele nowoczesnych samochodów ma możliwość łączenia się z innymi urządzeniami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu, co ułatwia ich obsługę i sterowanie. Niektóre modele posiadają nawet wbudowane Wi-Fi, dzięki czemu pasażerowie mogą surfować po sieci podczas jazdy. Możliwości są nieograniczone!

Porsche Taycan to sportowy samochód

Porsche Taycan wygląda równie dobrze jak jego poprzednik. Samochód koncepcyjny Mission E wpłynął na design Taycana, ale Mission E nie zawierał drzwi samobójczych ani słupków B. Taycan ma chowany tylny spoiler i chowane klamki drzwi. Korzysta z zaawansowanego systemu hamowania regeneracyjnego i wykorzystuje układ układu napędowego. Posiada również innowacyjny i futurystycznie wyglądający przód z szerokim tyłkiem. Nie posiada silnika spalinowego, ale wyglądem bardzo przypomina luksusowy samochód.

Porsche Taycan jest napędzany silnikiem elektrycznym, ale można go rozbudować do dwóch silników elektrycznych. Model podstawowy jest wyposażony w napęd na tylne koła. Modele Turbo S mają podwójne silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła. Jeśli chcesz więcej koni mechanicznych i zasięgu, możesz zdecydować się na aktualizację Performance Battery Plus. Taycan to świetny wybór dla osób, które szukają sportowego samochodu bez poświęcania wydajności.

McLaren’s next Vanquish will be a mid-engine supercar

While the name „Vanquish” is already used on McLaren’s range-topping models, it has been applied to other automakers’ mid-engine supercars. Aston Martin Vanquish Vision Concept został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Koncept ten jest zapowiedzią samochodu z silnikiem średniej mocy, który wejdzie na rynek w 2023 roku i będzie kosztował 300 000 dolarów.

Silnik w supersamochodzie ze środkowym silnikiem będzie zamontowany za kierowcą, zamiast w środku. Dzięki temu samochód miałby być bardziej atrakcyjny. Firma planuje również zaoferować w nowym modelu manualną skrzynię biegów. To sprawiłoby, że Vanquish byłby jednym z ostatnich supersamochodów ze średnim silnikiem oferującym manualną skrzynię biegów. Byłby to znaczący krok dla McLarena, zwłaszcza że będzie on konkurował z Ferrari F8 i McLarenem 720S.

Toyota jest na fali samochodów sportowych

Biorąc pod uwagę ich wydajność, Toyota wprowadza do Stanów Zjednoczonych czterocylindrowy hatchback z turbodoładowaniem. 4,6-litrowy silnik V10 ma moc 306 koni mechanicznych i w kwietniu ustanowił rekord okrążenia FWD. Firma planuje uczynić samochód jeszcze szybszym do 2022 roku i ma nadzieję pobić rekord okrążenia poniżej siedmiu minut. Z pewnością jest na fali wznoszącej, a my nie narzekamy.

Choć Toyota od lat koncentruje swoją produkcję na praktycznych i niezawodnych samochodach, to ostatnio stara się przywrócić trochę życia do swojej linii dzięki nowym modelom zorientowanym na osiągi. Tegoroczna Corolla Hatch, GR86, Supra i GR Yaris dowodzą, że samochody sportowe wciąż żyją i mają się dobrze w ofercie Toyoty. Jednak przy cenach zaczynających się od 150 tys. dolarów nie dziwi fakt, że Toyota chce dołączyć do wyścigu, mimo wysokiej ceny.

Następna klasa C Mercedesa-AMG będzie całkowicie elektryczna

Wraz z oficjalnym debiutem na początku tego tygodnia, nowy Mercedes-Benz klasy C jest całkowicie elektryczny. Nowe układy napędowe samochodu przenoszą na platformę Klasy C technologie zaadoptowane z sedana Klasy S, takie jak np. EQE. Brak sześcio- i ośmiocylindrowych silników może jednak odstraszyć niektórych klientów. Zasilane bateriami samochody Mercedes-Benz Klasy C mogą pojawić się w linii produkcyjnej za kilka lat.

Silniki elektryczne umieszczono na tylnej osi i są one bardziej bezpośrednio połączone z układem napędowym, dzięki czemu samochód ma więcej mocy na starcie. Inżynierowie AMG opracowali własne wysokowydajne akumulatory oparte na technologii Formuły 1, które będą charakteryzować się dwukrotnie większą pojemnością niż konwencjonalne akumulatory napędowe. Samochód będzie również oferował napęd na wszystkie koła. Kierownictwo nie chciało jednak powiedzieć, czy następna klasa C będzie w pełni elektryczna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *