Garaż połączony z domem – o czym należy pamiętać?

Garaż połączony z domem o czym należy pamiętać

Obecnie bardzo często wybierane są domy połączone z garażem. Rozwiązanie to ma wiele zalet, chociaż nie jest pozbawione pewnych wad. Garaż w bryle budynku zapewnia ogromną wygodę podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pozwala to też na zaoszczędzenie miejsca na działce. Do wyboru jest wiele projektów domów z garażem, ale zawsze można zdecydować się na gotowe rozwiązanie, czyli kupno mieszkania.

Co warto mieć na uwadze w przypadku domu z garażem?

 W przypadku domu z garażem istotne jest to, aby projekt został dopasowany do warunków zabudowy. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego znajduje się szereg kluczowych informacji odnośnie nieruchomości. Jeśli ktoś zignoruje warunki zabudowy, to może niestety okazać się, że nie otrzyma pozwolenia na budowę. Garaż może być połączony z domem na wiele sposobów. Na uwadze powinno się mieć kubaturę budynku, wymiary domu, położenie obiektów względem stron świata, ukształtowanie działki.

Wiele osób decyduje się na połączenie garażu z domem przez wiatrołap. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Nie wchodzi się z niego bezpośrednio do części mieszkalnej. Znikają również problemy z nieprzyjemnymi zapachami i wpadającym chłodem. Jako łącznik świetnie nadaje się przedsionek służący jako kotłownia, spiżarnia, szatnia. Dobrym rozwiązaniem jest także połączenia garażu z domem przez strefę gospodarczą. Jeśli posesja jest niewielka, to dobrym rozwiązaniem będzie garaż jednostanowiskowy z poddaszem użytkowym. Dodatkowa przestrzeń może zostać dowolnie zagospodarowana. Przy większej działce sprawdzi się wariant dwustanowiskowy, połączony z częścią mieszkalną.

Odbierz nieruchomość z fachowcem

Odbiór mieszkania jest niezwykle istotnym etapem, należy się wszystkiemu dobrze przyjrzeć, aby nie pominąć żadnych usterek. Jeśli pojawią się jakieś nieścisłości, to trzeba o nich poinformować sprzedawca. Osoby decydujące się na mieszkanie od dewelopera mogą liczyć na to, że po wpisaniu błędów do protokołu zdawczo-odbiorczego zostanie on zobowiązany do ich wyeliminowania. Klienta chroni ustawa deweloperska. Odbiory mieszkań w Gdańsku najlepiej przeprowadzić z doświadczonym fachowcem. W ten sposób można uchronić się przed przeoczeniem rozmaitych wad.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *