Jak działa i co oferuje skup aut uszkodzonych?

O uszkodzenie auta, które będzie dyskwalifikowało jego dalszą eksploatację wcale nie jest trudno. Co wtedy począć z takim uszkodzonym samochodem? Można go sprzedać na skupie pojazdów, który specjalizuje się odkupowaniu tego typu samochodów.

Oferta skupu pojazdów powypadkowych i uszkodzonych

W 2023 roku koszty napraw mechanicznych nie należą do małych! Jeśli mamy do czynienia ze szkodą lub usterkę, której nie opłaca się naprawiać – warto rozważyć ofertę skupu aut uszkodzonych. To rozwiązanie może być polecane osobom, które nie chcą ponosić znacznych kosztów związanych z doprowadzeniem auta do swojej pełnej świetności. Gdy koszt naprawy przewyższa realną wartość samochodu, dobrze jest rozważyć jego odsprzedaż. A dokonać możemy w tego w bardzo łatwy i szybki sposób – poprzez skup uszkodzonych samochodów. 

Istnieją firmy specjalizujące się w tego typu usługach. Odkupują one uszkodzone auta od klientów, oferując wypłatę należnej gotówki od ręki. Można u nich sprzedać każdy powypadkowy samochód, lub też taki, który uszkodzony jest w trwały sposób. 

W przedsiębiorstwach świadczących usługi odkupu uszkodzonych pojazdów możemy sprzedać samochód niezależnie od marki, modelu, przebiegu czy szczegółowego stanu technicznego – wszak z definicji firmy takie przyjmują niesprawne auta. 

Transakcja sprzedaży niesprawnego samochodu

Większość profesjonalnych firm odkupujących zepsute auta działa w następujący sposób: wpierw realizowana jest telefoniczna wycena pojazdu, następnie należy umówić się na oględziny samochodu, a po zaakceptowaniu wszystkich warunków, realizowany jest jego skup. 

Warto tutaj zaznaczyć, że opcja zdalnej, telefonicznej wyceny może być wysoce korzystna i pożądana przez klienta! Dzięki temu właściciel wraku pojazdu uszkodzonego może zlecić jej wykonanie kilku różnym firmą, i później wybrać tą, która zaoferuje najlepsze warunki skupu. 

Z reguły jednak, propozycje cenowe nie różnią się diametralnie między różnymi skupami. Pracownicy auto skupów to wykwalifikowani specjaliści, którzy na podstawie przedstawionych przez klienta informacji o samochodzie, są w stanie przygotować ofertę odpowiadającą warunkom rynkowym. 

Mający wieloletnie doświadczenie pracownicy skupu aut mogą już podczas rozmowy telefonicznej wskazać niemalże dokładną cenę, jaką skup będzie w stanie zapłacić za oddawany samochód. 

Zwróćmy uwagę także na dodatkowe aspekty związane z odkupowaniem uszkodzonych pojazdów. Możliwość szybkiego rozliczenia transakcji gotówką bądź przelewem (w dowolnej, preferowanej formie), a także usługa transportu auta lawetą. 

Sprzedaj legalnie swój zepsuty samochód

Niestety w branży usług motoryzacyjnych nie wszyscy kierują się zasadą fair play. Przed skorzystaniem z usług danego przedsiębiorstwa koniecznie sprawdź czy jest to firma, której możesz zaufać. W tym celu zwróć uwagę na opinie o danym skupie jakie można przeczytać w internecie, zapytaj też swoich bliskich, czy są w stanie polecić fachowców wykonujących usługi skupu w miejscu Twojego zamieszkania. 

Zauważ też, że legalnie funkcjonująca firma zawsze będzie gwarantować dokonanie wszystkich formalności związanych ze skupem. Zaoferuje Ci podpisanie umowy kupna-sprzedaży na firmowe dane (które sprawdzisz np. CEIDG czy KRS), a na dokumencie będzie widniała prawdziwa, pełna kwota, ustalona wcześniej za samochód. 

Jeśli w okolicznych do Twojego miasta miejscowościach nie potrafisz znaleźć fachowca, który godzien jest powierzenia mu samochodu na sprzedaż, pomyśl o tym by poszukać trochę dalej. Może okazać się, że na terenie województwa, w którym mieszkasz, znajduje się jakaś inna, nieco bardziej odległa firma, której bez żadnych obaw możesz przekazać samochód do sprzedaży. 

Weź też pod uwagę, że wcale nie koniecznie to Ty będziesz musiał do niej przyjechać – wystarczy, że zamówisz opcję transportu zepsutego auta za pomocą lawety. Całkiem możliwe, że w takim przypadku, aby sprzedać auto nie będziesz musiał nawet opuszać swojego domu! 

Źródło: https://www.skupaut-slask.com.pl/gdzie-mozna-sprzedac-uszkodzony-samochod/

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *