Sports Cars Kent Ltd

Oglądaj wyścigi rajdowe online

Sports Cars Kent Ltd to firma zarejestrowana w Department for Business, Energy & Industrial Strategy. Możesz się z nimi skontaktować wypełniając ich formularz kontaktowy. Mogą one nie być w stanie udostępnić Twoich danych osobowych. Powinieneś jednak pamiętać, że twoje informacje kontaktowe mogą być publiczne. Mimo to warto chronić swoją prywatność. Jeśli masz wrażliwe informacje, nie powinieneś ich umieszczać. W ten sposób możesz być pewien, że będziesz mógł się z nimi skontaktować w przyszłości.

Samochody sportowe nie mają pojemności pasażerskiej

Samochody sportowe zostały zaprojektowane z myślą o szybkości, zwiększonej zwrotności i najwyższej klasy obsłudze. Mimo że zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb, brakuje im pojemności pasażerskiej, oszczędności paliwa i niskich kosztów utrzymania. Ponieważ nie zostały zaprojektowane dla wszystkich, często były budowane tak, aby wyróżniać się w konkretnym obszarze. Rezultatem jest samochód, który może być zabawny w prowadzeniu, ale ma również ograniczoną pojemność pasażerską. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku luksusowych samochodów sportowych.

Brak im oszczędności paliwa

Podczas gdy samochody sportowe mają reputację słabych pod względem oszczędności paliwa, mogą być w rzeczywistości lepsze niż ich niesportowe odpowiedniki. Agencja Ochrony Środowiska szacuje, że większość samochodów sportowych nie osiągnie celu 54,5 mil na galon do 2025 roku. W jednym z badań, EPA przeanalizowała 313 różnych samochodów sportowych pomiędzy latami modelowymi 2015 i 2016. Siedemdziesięciu z tych modeli udało się osiągnąć więcej niż 25 mil na galon łącznie.

Chociaż są szybkie i mają imponujące liczby osiągów, samochody sportowe są również notorycznymi pożeraczami gazu. Tylko Mazda MX-5 Miata z 2022 roku osiąga zużycie paliwa na poziomie 30 mil na galon. Inne samochody sportowe o wysokiej oszczędności paliwa to Volkswagen Golf GTI, który od wielu lat jest ulubieńcem fanów. Golf GTI jest również wyceniony na 29 880 dolarów, a wszystkie trymery mają turbodoładowany silnik 2,0 L.

Brak im kosztów utrzymania

Jedną z największych zalet posiadania samochodu sportowego są niskie koszty utrzymania. Głównym minusem jest to, że samochody sportowe mogą kosztować więcej niż zwykły sedan. Części i praca dla samochodu sportowego są droższe i często nie można ich kupić w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi. Może to być niewygodne, jeśli nie wiesz wiele o samochodach. Choć może Cię kusić zakup samochodu sportowego, przed podjęciem decyzji powinieneś rozważyć zalety i wady każdego typu.

Kupno luksusowego samochodu sportowego jest niesamowicie kosztowną propozycją. Wysokie koszty początkowe i wysokie koszty utrzymania mogą stanowić duże obciążenie dla budżetu. Poza wysokimi kosztami początkowymi, musisz także poradzić sobie z amortyzacją. Jeśli jesteś kupującym po raz pierwszy, możesz chcieć pamiętać o tych kosztach przed zakupem. Nie chcesz splajtować przy utrzymaniu samochodu sportowego, więc upewnij się, że wybierzesz samochód, który będzie trwał przez długi czas.

Brakuje im mocy

Ford Kent to stosunkowo często spotykany samochód, z którym związana jest nazwa Kent. Silnik ten został wyprodukowany w Kent w Anglii i był montowany wzdłużnie w niemal wszystkich modelach produkowanych na ulicy aż do lat siedemdziesiątych. Następnie, samochody z napędem na przednie koła zaczęły przejmować władzę, a nowe generacje pojazdów z napędem na przednie koła zaczęły uruchamiać swoje silniki poprzecznie. Ford musiał dostosować swój silnik Kent, aby nadążyć za nowym trendem. Nowa generacja Forda Kenta nosiła nazwę Valencia i była dostępna w wersjach o pojemności 1,0 litra (957 cm3) i 1,1 litra (1117 cm3).

Silnik Kent był najpierw stosowany w Fordzie Cortina i Mercury Capri, ale później był montowany w Fordzie Fiesta, zaprojektowanym przez Toma Tjaarda z Ghia. Był to nowoczesny trzydrzwiowy hatchback, który przypominał VW Rabbit/Golf i Fiat 128SL. Silnik okazał się żwawy i oszczędny, a samochód szybko zyskał popularność w seriach wyścigowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *