Modyfikacje samochodu rajdowego, które możesz wykonać

Modyfikacje samochodu rajdowego, które możesz wykonać

Samochody rajdowe mają wiele modyfikacji, które mogą pomóc im lepiej działać. Niektóre z tych modyfikacji są niedrogie i łatwe do wykonania. Pomagają one obniżyć temperaturę i usunąć ograniczenia. Niektóre z nich poprawiają również prowadzenie. Samochody rajdowe są przeznaczone do jazdy po brudzie i śniegu, więc potrzebują specjalnych opon. Aby dobrze się sprawowały, muszą być nieco wyższe i sztywniejsze z przodu.

Modyfikacje samochodów rajdowych są łatwe

Samochody rajdowe są bardzo podobne do zwykłych samochodów, ale są mocno zmodyfikowane. Mają dodatkowe zabezpieczenia i dużą moc. Rywalizują z innymi zespołami i z czasem na serii etapowych dróg. Każdy etap ma określony czas na ukończenie, a każdy zespół musi zmieniać kierowców między etapami, aby pozostać na czas. Oprócz podwozia i silnika, samochody rajdowe wymagają również modyfikacji, aby poradzić sobie z trudnym terenem. Te modyfikacje mogą obejmować hamulce, zawieszenie i elementy wewnętrzne, takie jak okablowanie i elektronika.

Poza obniżeniem zawieszenia, inne modyfikacje mogą obejmować zmianę opon i montaż zawieszenia wyższej jakości. Opony, które wybierzesz, powinny być przystosowane do rajdów, muszą być szerokie i odporne na błoto i śnieg. Samochody rajdowe potrzebują również sztywniejszych elementów przedniego zawieszenia.

Samochody rajdowe mają również dodatkowe elementy, takie jak spinki do maski, które ułatwiają ich otwieranie i zamykanie w sytuacjach awaryjnych. Kierowcy rajdowi często wyłączają seryjny zamek maski, aby zwiększyć wygodę. Dzieje się tak również dlatego, że zamek maski ma tendencję do zwalniania się podczas wypadku, podczas gdy zacisk maski nie zwalnia się nawet podczas wypadku. Samochody rajdowe mają również klipsy zderzaka, które są stalowymi płytami przykręcanymi do zderzaka i metalowych błotników.

Jedną z modyfikacji, którą łatwo wykonać jest dodanie rollcage. To sprawi, że samochód będzie bezpieczniejszy, ale utrudni wejście i wyjście. Możesz również uzyskać rollcage, który jest przeznaczony do jazdy po prawej stronie. To pomogłoby Ci bezpiecznie prowadzić samochód w innych krajach.

Obniżają temperaturę

Modyfikacje samochodów rajdowych mogą pomóc kierowcom zachować chłód podczas wyścigów. Temperatura wewnątrz samochodu rajdowego może wzrosnąć nawet do 70 stopni Celsjusza, co jest niebezpieczne. Samochody rajdowe, które wykorzystują technologię hybrydową, mogą łatwo przekroczyć tę temperaturę. Wielu kierowców skarżyło się na to, a FIA została poproszona o zajęcie się tym problemem. Jednak FIA nie odpowiedziała jeszcze na prośby o naprawienie problemu. Przepisy mówią, że części samochodu powinny być odpowiednio umieszczone, ale winowajcą wysokich temperatur okazał się wydech, który biegnie bezpośrednio pod siedzeniem współkierowcy.

Są nielegalne

Podczas gdy wiele modyfikacji samochodów rajdowych nie jest nielegalnych, są takie, które są. Na przykład, niektóre państwa mają prawo, które czyni nielegalnym instalowanie lightbarów lub ramek tablicy rejestracyjnej. Modyfikacje te mogą zmniejszyć czytelność tablicy rejestracyjnej. Ponadto, mogą one unieważnić gwarancję samochodu.

Na szczęście jest rozwiązanie: EPA wprowadziła RPM Act, który wyjaśnia jej wcześniejsze interpretacje Clean Air Act. Choć Clean Air Act obowiązuje od lat, EPA nie zawsze ściśle go egzekwowała. Administracja Bidena i administracja Obamy miały obawy przed uczynieniem nielegalnym tuningowanie samochodu ulicznego na potrzeby zawodów, więc złożyły razem RPM Act.

Fabryczne samochody i ciężarówki mają kilka kompromisów, które czynią je gorszymi off-roaderami. Mogą też mieć ogromne luki w błotnikach. W rezultacie właściciele często dokonują modyfikacji, aby poprawić swoje pojazdy. Modyfikacje te są często uważane za nielegalne i mogą prowadzić do problemów prawnych. Podczas gdy wiele z tych modyfikacji jest legalnych, inne nie są.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *