Jak zaoszczędzić pieniądze na naprawach samochodów rajdowych

Jak zaoszczędzić pieniądze na naprawach samochodów rajdowych

Samochody rajdowe mogą być drogie w naprawie, a to może być ogromny wydatek. Samochody rajdowe są drogie, ponieważ często są w wyższych klasach niż standardowe samochody, więc odstępy między przeglądami są krótsze, a samochody wymagają profesjonalnej pomocy w utrzymaniu. Ponadto koszty naprawy są wyższe w przypadku samochodów wyższej klasy, takich jak Ferrari, które mogą kosztować tyle, co pełna przebudowa Peugeot 106.

Koszt paliwa

Z rajdami wiąże się wiele wydatków. Oprócz kosztów samochodu, musisz regularnie utrzymywać i tuningować swój samochód. Na przykład, jeśli twój samochód zepsuje się podczas rajdu, będzie musiał być szybko naprawiony. Będzie to wymagało od Ciebie zakupu smarów i olejów, które mogą kosztować nawet 200 dolarów za sezon.

Paliwo to kolejny duży wydatek w rajdach. Samochody rajdowe potrzebują dużo paliwa, aby ukończyć etap. Z tego powodu powinieneś zaplanować w budżecie co najmniej 500 dolarów na każdy rajd. W ten sposób będziesz miał pewność, że będziesz w stanie ukończyć imprezę, a także mieć trochę dodatkowego paliwa w zapasie.

Koszt opon

Opony do samochodów rajdowych mogą być ogromnym wydatkiem. Nawet jeśli kupujesz nowe opony co roku, koszt może dodać się do tysięcy dolarów w ciągu roku. Istnieje wiele różnych etapów, które wymagają różnych typów opon. Etapy rajdowe mogą obejmować piasek, żwir lub śnieg, więc będziesz potrzebował specyficznych opon do nich.

Oprócz opon, będziesz potrzebował innych części, aby Twój samochód rajdowy mógł jechać. Mogą to być dodatkowe koszty pracy i wydatki w sklepie, a nawet dodatkowe narzędzia i sprzęt. Bez względu na to, co wybierzesz, nie chcesz skąpić na jakości. Utrzymanie budżetu na uwadze pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze, a jednocześnie uzyskać samochód, który chcesz.

Koszt materiałów eksploatacyjnych

Materiały eksploatacyjne do samochodów rajdowych nie są tanie. Zestaw 18-calowych kół może kosztować nawet sześćset dolarów. Opony Dunlop mogą kosztować do 250 dolarów za sztukę, w zależności od ich bieżnika i mieszanki. Para przednich wirników może kosztować ponad sześćset dolarów, a zestaw klocków hamulcowych około ośmiuset dolarów. Każdy samochód wymaga trzech zestawów kół i opon.

Koszt narzędzi

Najdroższą częścią motorsportu są narzędzia i części zamienne. Entuzjasta sportów motorowych powinien budżetować około 500 dolarów na awaryjne części zamienne i narzędzia. Dobra polisa ubezpieczeniowa jest również dobrym pomysłem. Pomoże to zapobiec zawodnikowi od płacenia niepotrzebnych wydatków, gdy coś pójdzie nie tak. Najlepszym sposobem na uzyskanie najlepszej ceny za te narzędzia i części zamienne jest rozejrzenie się.

Samochody rajdowe wymagają ciągłych napraw i tuningu. Jest to czasochłonny proces, który wymaga znacznej ilości pieniędzy. Nawet jeśli narzędzia są zwykle jednorazowym zakupem, samochód rajdowy będzie wymagał około 2000 dolarów, aby prawidłowo go utrzymać i naprawić. Oprócz narzędzi, właściciele będą potrzebowali smarów i olejów, które mogą kosztować około 200 dolarów na sezon.

Mechanicy samochodowi wymagają szerokiego zakresu narzędzi do swojej pracy. W zależności od czasu trwania programu, koszt tych narzędzi może wynosić od kilkuset dolarów do tysięcy dolarów. Narzędzia wymagane do naprawy samochodów wahają się od prostych do złożonych. Poniższa lista obejmuje niezbędne narzędzia, które będą potrzebne do ukończenia kariery w mechanice samochodowej.

Podczas gdy istnieją pewne narzędzia, które zapewniają centra serwisowe dealerów, nie jest możliwe, aby posiadały one wszystkie narzędzia potrzebne mechanikowi do wykonania udanej pracy. Narzędzia te stanowią znaczną inwestycję w Twoją nową karierę. Jest prawdopodobne, że będziesz musiał kupić swoje własne narzędzia po ukończeniu szkoły mechaniki samochodowej. Zakup najlepszego zestawu narzędzi do pracy opłaci się w dłuższej perspektywie i ułatwi przepływ gotówki.

Koszt budowy samochodu rajdowego

Zanim zaczniesz budować swój samochód rajdowy, rozważ koszty z tym związane. Być może będziesz musiał zakupić dodatkowe komponenty, narzędzia lub sprzęt. Pamiętaj również, że być może będziesz musiał zapłacić za pracę przy budowie samochodu. Nie powinieneś jednak skąpić na jakości. Na dłuższą metę wydasz więcej, jeśli będziesz miał tanio zbudowany samochód.

Jedną z najdroższych części samochodu rajdowego jest klatka. Jest to najważniejsza część samochodu, ponieważ chroni kierowcę podczas wypadku. Solidna roll cage może kosztować nawet 4000 dolarów. Kolejnym ważnym elementem jest gaśnica, która skutecznie schłodzi pożar. Gaśnice mogą kosztować już od 200 dolarów.

Jednym z najbardziej przerażających samochodów w serii jest MG Metro 6R4. Był to oszałamiający samochód wyścigowy, który mógł przyspieszyć od zera do sześćdziesięciu mil na godzinę w mniej niż trzy sekundy. Mógł konkurować z takimi samochodami jak Audi Sport Quattro, Lancia Delta S4, Peugeot 205 T16 i Renault Maxi Turbo. Został jednak anulowany z powodu obaw o bezpieczeństwo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *