Herbie samochód wyścigowy

Herbie samochód wyścigowy

W filmie Herbie, biały Volkswagen Bug charakteryzuje się niebieskimi i czerwonymi pasami wyścigowymi oraz liczbą 1953. Jest to nieprzewidywalny, charyzmatyczny samochód wyścigowy. Herbie dostał swoją nazwę od boksera Herba, którego złamany nos wyglądał jak maska VW Beetle. Film został wyprodukowany przez Billa Walsha, fana baseballisty Los Angeles Dodgers Dona Drysdale’a, którego numer na koszulce miał 53.

Samochód wyścigowy SVRA Group 3 EP

Ten samochód wyścigowy SVRA Group 3 EP został zbudowany według specyfikacji SVRA i startował na Road Atlanta, VIR, Indy, Barber, Sebring i Roebling Road. Samochód zawiera zapasowy silnik, zapasową blachę i oryginalne szyby. Posiada również dziennik pokładowy VARA. Ten samochód wyścigowy jest idealnym przykładem tego, jak powinien wyglądać zabytkowy samochód wyścigowy.

Posiada mocny silnik 355ci z suchą miską olejową oraz niedawno odbudowaną skrzynię biegów i tylny napęd. Samochód jest gotowy do wyścigu SVRA Group 3 EP i posiada tytuł oraz numer VIN. Corvette jest okresowo poprawnym układem napędowym, w tym nowe fotele Kirkey. Silnik ma ponad 1,800 obrotów na minutę. Ma również 5-biegową skrzynię biegów i manualną skrzynię biegów.

SVRA jest organizacją non-profit zajmującą się wyścigami vintage, a członkowie grupy są kluczowi dla tego sportu. SVRA ma za sobą historię produkcji światowej klasy samochodów wyścigowych, które pokazują to, co najlepsze w klasycznych wyścigach. Jej członkowie są członkami SCCA i Florida Sports Hall of Fame. A personel SVRA jest kluczowy dla organizacji. Samochód zostanie zlicytowany w sobotę, 3 sierpnia podczas SVRA Charity Pro-Am. SVRA jest sponsorem tego wydarzenia.

Samochód przeszedł gruntowną przebudowę jesienią 1963 i wiosną 1964 roku. Gaźnik i pokrywy zaworów zostały sfrezowane, a także zainstalowano łagodną wyścigową krzywkę. Samochód wziął udział w SCCA Divisional Race i SCCA Regional Race na Metropolitan Stadium Road Course. W lipcu startował na torze Grand Forks Airport Course. Renowacja tego samochodu wyścigowego była dużym osiągnięciem. Samochód wyścigowy 53 SVRA Group 3 EP przeszedł przegląd techniczny i zakwalifikował się do sezonu 2014.

Renault Clio 16S samochód wyścigowy

Clio 16S zostało wprowadzone przez Renault w maju 1993 roku jako model z limitowanej edycji. Silnik samochodu o pojemności 1,8 litra miał 16 zaworów i był dobrze zaprojektowany i zbudowany, dzięki czemu był konkurencyjny w klasie. Jego nazwa została zainspirowana przez słynny zespół Formuły 1 – Williams. Osiągi samochodu zostały również zwiększone dzięki specjalnemu zestawowi. Clio zostało wyposażone w 17-calowe felgi Speedline 2012 i zestrojony silnik Sodemo, który był dostrojony tak, aby generować od 250 do 195 koni mechanicznych.

Samochód wyścigowy jest indywidualnie zapakowany w pudełko z okienkiem i bazuje na Clio z 1991 roku. Ta replika ma sportowy czerwony lakier i jest ozdobiona takimi sponsorami jak Car Stereo, Michelin i Total. Jeśli jesteś fanem Renault Clio, ten model będzie fantastycznym dodatkiem do Twojej kolekcji. Zestawy te są dostępne online za mniej niż 17,500 EUR.

Ten model został wycofany z rynku brytyjskiego, ale był sprzedawany w wielu innych krajach na całym świecie. W rzeczywistości samochód ten jest tak popularny, że marka zaprzestała jego produkcji w Wielkiej Brytanii. Model ten został przemianowany na „Campus” w Europie. W Stanach Zjednoczonych jest on obecnie znany jako Renault Clio. Jeśli chcesz Clio II, które jest tańsze, powinieneś wybrać 1,6-litrowy model R5.

Druga generacja Clio została wprowadzona na rynek wiosną 1998 roku. Była sprzedawana za mniej niż 8 000 euro. Stylizacja drugiej generacji była bulwiasta i zaokrąglona, a Renault zastosowało nietypowe materiały w celu zmniejszenia masy. Po skargach na korozję zastosowano plastikowe przednie błotniki, a materiałem, z którego wykonano maskę było aluminium. Linia silników była podobna do poprzedniej generacji. Oferowano silniki benzynowe o pojemności 1,2 litra i 1,4-litrowe diesle.

Renault Clio Williams zostało wyprodukowane w limitowanej edycji 3 800 samochodów. Każdy samochód był numerowany na desce rozdzielczej. Samochód szybko się wyprzedał, ale po wyścigu zbudowano dodatkowe 1 600 sztuk, aby utrzymać konkurencyjność samochodu. Clio było znane z precyzyjnego prowadzenia i wysokiego stosunku mocy do masy. Nie było dostępne w Stanach Zjednoczonych. Został jednak zaoferowany do BTCC w 1996 roku.

Samochód wyścigowy Bugatti Type 53

Bugatti Type-53 to klasyczny samochód wyścigowy z napędem integralnym. Został zbudowany po raz pierwszy w latach 20. i ma podwozie podobne do Type 13 z tej epoki. Jego chłodnica jest klasyczną chłodnicą w kształcie podkowy końskiej, przykrytą kratą, która chroni elementy mechaniczne samochodu z napędem na przednią oś. Silnik Type-53 to T50T, czyli tuningowana wersja Type 50.

Samochód wyścigowy Type-53 został zaprojektowany przez Jeana Bugatti w 1932 r. i posiada pięciolitrowy silnik z prostą ósemką o mocy 300 KM. Silnik ten jest sprzężony ze specjalną czterobiegową skrzynią biegów i systemem napędu na cztery koła z trzema mechanizmami różnicowymi. Przyspieszenie Type-53 zapiera dech w piersiach. Nie sposób uwierzyć, że taki samochód może być katapultowany do przodu z kręcącymi się wszystkimi czterema kołami.

Bugatti Type-53 miało dwie różne historie. Jedna z wersji mówi, że T-53 został zaprojektowany przez Ettore Bugatti, podczas gdy inna sugeruje, że pierwszy był pomysł Jeana. Niezależnie od tego, kto był odpowiedzialny za projekt, samochód odniósł ogromny sukces, pomimo wczesnych niepowodzeń. Wygrał kilka wyścigów, w tym Grand Prix Monako i Le Mans w 1934 roku. Stał się kultowym klasykiem i najsłynniejszym ze wszystkich samochodów wyścigowych Type-53.

Typ-53 nie wyglądał jak dzieło Molsheima. Zbudowano go z kratką w kształcie podkowy i nie posiadał charakterystycznej mosiężno-chromowanej chłodnicy. Jednak silnik Type-53 był w rzeczywistości silnikiem Type-54, który posiadał doładowany silnik o pojemności 4,9 litra. Silnik ten, który do dziś jest najmocniejszym w historii Bugatti, miał niezwykłe osiągi w latach 30. XX wieku.

Pod koniec lat 60. w zakładach Bugatti w Molsheim składowano stare silniki. Mimo że nowoczesne kierownictwo nakazało ich pozbycie się, Seyfried nadal wierzył, że stare części mają duże znaczenie dla entuzjastów marki i dostarczał je sprzedawcy po cenach złomu. Sprzedawca był w stanie odzyskać części i przywrócić samochodowi jego dawną świetność. Był też w stanie ponownie złożyć podwozie Type-53, czyniąc z niego naprawdę wartościowy i bardzo pożądany kawałek historii.

Chociaż Type-59 nie był najbardziej udanym samochodem wyścigowym Grand Prix, jest jednym z najbardziej kultowych modeli Bugatti. Zbudowano tylko siedem egzemplarzy Type 59 i nigdy nie odniosły one takiego sukcesu jak Type-53. Type-59 wywodzi się z Type-35, który również był popularnym samochodem wyścigowym w tamtych czasach. Przez wielu uważany jest za najpiękniejszy samochód wyścigowy Grand Prix, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

Samochód wyścigowy Chrysler LeBaron

Jednym z pierwszych modeli nowej luksusowej marki Chryslera był LeBaron. Wprowadzony w latach 20. ubiegłego wieku, konkurował z Lincolnem, Packardem i innymi luksusowymi samochodami. W 1926 roku Chrysler nabył markę LeBaron od Briggs Manufacturing Company, jednego z najbardziej znanych producentów nadwozi w tamtych czasach. Niedługo później Chrysler ponownie wprowadził nazwę LeBaron jako markę luksusową i stał się on najbardziej udanym samochodem firmy.

W 1982 roku LeBaron został zmodernizowany do platformy Chryslera K z napędem na przednie koła, dzięki czemu stał się najtańszym pojazdem tej ekskluzywnej marki. Samochód był początkowo dostępny w modelach coupe i sedan. Na początku 1982 roku wprowadzono wersję kabriolet. Był to pierwszy krajowy pojazd wyposażony w otwarty dach od czasu Cadillaca Eldorado z 1976 roku. Był on również dostępny jako kombi. W czasie trwania LeBarona, Chrysler produkował wersję kabrioletu, zwaną Town and Country. Model ten posiadał symulowaną drewnianą boazerię i pakiet opcji Mark Cross.

LeBaron był oferowany w różnych poziomach wykończenia. W pierwszym roku produkcji miał trzy poziomy wykończenia: Highline, LX i Landau. Sedany były dostępne z silnikiem 2,2 L TBI lub 2,5 litra z turbodoładowaniem. Chrysler był również zaangażowany w pomoc zespołom ARCA, wspierając ich wysiłki częściami wyczynowymi. Samochody wyścigowe Chrysler LeBaron były powszechnie dostępne, a firma produkowała kilka modeli tego modelu.

Pierwsza generacja LeBarona została wycofana z produkcji w 1986 roku, ale Chrysler wprowadził ją ponownie na rok modelowy 1987. Nowy model oparty był na platformie J, będącej pochodną platformy K. Był dostępny w wersjach nadwozia coupe i kabriolet. Charakteryzował się kratą w kształcie wodospadu, stromo pochyloną przednią szybą i pełnymi soczewkami tylnych świateł. Nowy model miał również zakrzywione panele boczne i pełne oprzyrządowanie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *