Fotele samochodowe na zamówienie i fotele z oparciem dla samochodów sportowych

OZ Rally Racing 15 Zoll

Szukasz niestandardowych siedzeń samochodowych lub siedzenia do swojego sportowego samochodu wyścigowego? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby odkryć wszystkie różne opcje dostępne dla Ciebie. Możesz znaleźć wiele różnych opcji siedzeń, w tym fotele kubełkowe i reclinery. Zakup odpowiedniego siedzenia jest niezbędny do maksymalizacji wydajności Twojego pojazdu. Zanim jednak rozpoczniesz proces zakupów idealnego siedzenia, rozważ te czynniki.

Niestandardowe siedzenia samochodowe

Niezależnie od tego, czy szukasz nowego wyglądu dla swojego luksusowego sedana, czy po prostu chcesz dodać trochę polotu do swojego sportowego samochodu, niestandardowe siedzenia samochodowe są idealnym sposobem na wyrażenie siebie. Podczas gdy wiele osób przywiązuje wagę do zewnętrznego wyglądu swoich samochodów, wystrój wnętrza pojazdu może naprawdę wiele zmienić. Niestandardowe fotele samochodowe oferują szereg opcji projektowych, od strategicznie rozmieszczonych kolorów po strategicznie rozmieszczone materiały.

Porsche oferuje opcję niestandardowych siedzeń, które nie wymagają skanowania ciała. Fotele te są dostępne w różnych stopniach twardości i nie wymagają pełnego skanowania ciała. Wykonane są z trzech warstw: najgłębsza warstwa z ekspandowanej pianki polipropylenowej, następnie warstwa kraty poliuretanowej skonstruowanej przy użyciu drukarki 3D. Górna warstwa siedziska pokryta jest tapicerką Race-Tex, alternatywą dla skóry bez zwierząt. Powstałe w ten sposób siedzenie jest lżejsze i bardziej wytrzymałe niż tradycyjne skóry.

Fotele do samochodów wyścigowych

Istnieją trzy rodzaje foteli do samochodów sportowych. Kształt B4 jest najbardziej odpowiedni dla samochodów sportowych z otwartym dachem i posiada sześć punktów montażowych M8 na wysokości klatki piersiowej. Te górne mocowania oferują szerszy zakres pozycji montażowych w samochodach wyścigowych bez litej podłogi. Modele B7 są wyposażone w zamszową nakładkę na zagłówek. Są one lekkie i oferują opływowy kształt. W zależności od modelu samochodu dostępna jest szeroka gama kolorów.

Jedną z najbardziej znanych marek foteli do samochodów wyścigowych jest MOMO. Model Daytona 1074 posiada certyfikat FIA i jest kompatybilny z systemem HANS. Jego kształt minimalizuje ruchy poprzeczne kasku kierowcy. Jest również wykonany z czarnej tkaniny z ekskluzywnym materiałem technicznym Airnet, który zapewnia optymalny przepływ powietrza i przepuszczalność wilgoci. Zdejmowana poduszka na dwie nogi zapewnia dodatkowe wsparcie. Fotel waży 22 funty.

Fotele kubełkowe

Jeśli chcesz poprawić swój wizerunek na ulicy, być może nadszedł czas, aby zainwestować w kilka foteli kubełkowych do swojego samochodu sportowego. Chociaż nie są one niezbędne do jazdy po torze, zapewniają doskonałe podparcie pleców. Poza tym, że są ergonomiczne, pozwalają również na regulację kąta nachylenia siedziska i odległości od kierownicy. Poza tym mają też wyraźne zagłówki, które są bardzo delikatne dla mięśni szyi.

Fotelik sportowy powinien posiadać homologację FIA, aby mógł być stosowany w samochodach mistrzowskich i rajdowych. Homologacja ta gwarantuje, że fotelik spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i jest wykonany z wysokiej jakości materiału PVC Leather. Gwarantuje również, że fotel nie przechyla się, a jego konstrukcja jest jednolita na całej długości. Homologacja FIA jest oparta na pozytywnych wynikach w testach dynamicznych, które symulują zderzenia czołowe i boczne. Fotel sportowy musi posiadać dwa certyfikaty, aby mógł być używany w samochodzie wyścigowym, dlatego warto upewnić się, że posiada on homologację FIA, aby mieć pewność, że jest wytrzymały i bezpieczny.

Fotele Recliner

Fotele Recliner do samochodów sportowych mogą być instalowane w różnych pojazdach, od samochodów wyścigowych do niestandardowych kierowców codziennych. Wielu producentów produkuje obecnie fotele do samochodów sportowych z funkcjami, które sprawiają, że są one doskonałym uaktualnieniem w stosunku do standardowych. Niezależnie od tego, czy szukasz lepszego komfortu i wyglądu, fotele te oferują wygodę i wsparcie, którego potrzebujesz. Niektóre z nich posiadają nawet otwory na szelki bezpieczeństwa dla lepszego dopasowania. Niezależnie od tego, jaki styl siedzenia preferujesz, odchylany fotelik z pewnością zapewni Ci komfort i styl.

Wyścigowy fotel Recaro Sportster GT to wysokiej klasy recliner, który łączy klasyczny design z nowoczesnymi materiałami. Fotel posiada lekką, wyścigową skorupę, mechanizm odchylania wykorzystujący uchwyt i specjalną tkaninę, która dopełnia stylistykę wysokiej klasy samochodów sportowych, a także wzmocnione oparcie, które zapewnia doskonałe podparcie ramion. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, od czarnej do białej, i może być zamówiony na zamówienie, aby pasował do wnętrza samochodu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *